Letošek se pozvolna blíží k závěru a to je čas na nové cíle a plány. Proč tedy neudělat z příštího roku rok dobrodružství a hned ve velkém stylu? Tohle jsou ty nejluxusnější zážitky, o které není radno v příštím roce přijít.

Fugu – pokrm pro odvážné

Japonsko, země kontrastů. Svět, kde se snoubí dávné tradice, dechberoucí příroda a špičkové technologie. A také povinná zastávka pro milovníky nevšedních gastronomických zážitků a vlastně i adrenalinu. Pokrm pod japonským názvem fugu je tak trochu jako ruská ruleta.

fugu

Jde o prudce jedovatou rybu, která se může podávat pouze v restauracích s vysoce kvalifikovanými specialisty. V Japonsku na to dokonce platí přísné zákony. Běžně totiž dochází k úmrtím, když se lidé pokoušejí připravit rybu sami doma. V restauracích, jako je například michelinská Kitahachi nebo Usukifugu Yamadaya, si ale zážitek můžete vychutnat beze strachu.

Legenda ožívá

Nechte se kouzlem přenést Itálie. Tentokrát ale skrze výhled z okna ikonického vlaku. Znovuzrozený Orient Express La Dolce Vita, který poprvé vyjede v příštím roce u příležitosti sto padesátého jubilea první cesty do Paříže, je poctou půvabu a luxusu.

orient express

Že se jedná o italský počin, je zřejmé v každém detailu. Od interiérů inspirovaných zlatým věkem italského designu až po gastronomickou nabídku jídelního vozu doplněnou prémiovou selekcí vín. Až třídenní nezapomenutelnou cestu s cílovou destinací v Itálii, Paříži, Splitu nebo Istanbulu budou moct hosté trávit na palubě romantických vlakových kabin nebo honosných apartmá.

orient express

Dobijte baterky

Detox, zotavení a příval energie nebo prevence a pomalejší stárnutí? To nabízí v rámci svých wellnes programů hotel Chenot Palace Weggis, ležící na úpatí švýcarských Alp. Léčebné lázně o rozloze více než pět tisíc metrů čtverečních nabízejí vzpruhu každému, kdo má za sebou náročný rok.

Pro vytvoření individuálního ozdravného plánu návštěvníci podstoupí speciální molekulární testy na bázi mRNA. Pak už je jen na vás, jestli mezi procedurami zvolíte procházku japonskou zahradou, slunění na soukromé pláži přímo na břehu Lucernského jezera, bahenní zábal nebo chvilku klidu v čajovém salonku s výhledem na majestátní hory.

Las Vegas Grand Prix

Dny 16. až 18. listopadu se ponesou ve znamení historicky prvního ročníku závodu formule 1 na ikonickém bulváru Las Vegas Strip. Vedle běžných vstupenek nabízejí některé concierge služby možnost sledovat dění závodu Grand Prix přímo ze sedadel nad paddocky.

formula 1

V rámci takových balíčků získáte třeba i přístup do prémiových barů, budete mít příležitost ochutnat pokrmy od světoznámých šéfkuchařů a v luxusním apartmá si dopřát odpočinek po dlouhém dni. Na tenhle zážitek budete vzpomínat ještě mnoho let.

Vzhůru za obzor

Skupina Ritz-Carlton v Indii nedávno oznámila debut v oblasti luxusních jachet. Společnost, která svým hostům nabízí opulentní pobyt na palubě tří jachet, si od nově nabízeného zážitku z cestování slibuje přímo revoluci v odvětví luxusních plaveb.

Ritz Carlton Yacht

Většina plaveb trvá sedm až deset nocí a trasy zahrnují kotvení v přístavech od středomoří přes Svatého Bartoloměje až po tropické pobřeží Kostariky. Jachta nabízí možnost ubytování v desítkách apartmánů s vlastní terasou a okny od podlahy až ke stropu, díky nimž nebude mít výhled na široký oceán chybu.

Ritz Carlton Yacht