skip to main content

Ivana Tykač získala 1,8 milionu na charitu od skupiny Metallica. Sama teď poslouchá Eda Sheerana

2 minuty čtení

Thrash metal už kolem sebe nemlátí, nervy nedrásá, ale naopak pomáhá. Vítejte v 21. století. Naposledy to předvedla thrashmetalová ikona Metallica, která v Praze z každé vstupenky věnovala 25 korun obecně prospěšné společnosti Women for Women manželů Ivany a Pavla Tykačových.

Jejich projekt Obědy pro děti, který přispívá na školní stravu sociálně slabým rodinám, tak získal 1,8 milionu korun. Třetí největší částku vůbec.

Reklama
Reklama

„Když dostaneme dar, vždy v tom vidíme především počet obědů a stejně tomu bylo i u skupiny Metallica. Pro nás takový dar představuje 72 000 obědů, což je úžasné,“ uvedla Ivana Tykač (na fotce třetí zleva), manželka šestého nejbohatšího Čecha, v rozhovoru pro Forbes. Metallica po světě podporuje různé charitativní projekty přes svou nadaci All With My Hands, která české Obědy pro děti podpořila již podruhé.

Jaké bylo setkání se skupinou Metallica? Byla jste na koncertu?
Byl to zážitek. Metallica je pojem, koncertují skoro čtyřicet let a mají miliony fanoušků po celém světě. Očekáváte, že přijdou velké hvězdy a budou se tak chovat. Pak do dveří vstoupí usměvaví, přátelští a pozorní muži, kteří s vámi hovoří jako s přáteli, které jste dlouho neviděli. Bylo to moc milé a vřelé setkání. Na koncertu jsem bohužel ze zdravotních důvodů nebyla, ale moje kolegyně si ho velmi užily.

Jakou muziku posloucháte?
Tak teď nejraději a nejvíc poslouchám moderní pop se svými malými dcerami – Ed Sheeran, Meghan Trainor, Imagine Dragons, Billie Eilish apod. Máme své oblíbené hity a já mám díky dcerám velký přehled o tom, co je in. Ale nám vyhraněný vkus a záleží také na situaci a náladě. Nejvíce poslouchám jazz, pak také Queeny a Tailor Swift.

Jak velký je to dar? Patří k největším?
Jedná se o třetí nejvyšší dar. Ale my tímto způsobem neuvažujeme. U nás je každý dar ze 100 procent použit na školní obědy pro konkrétní děti, a tak se dá říci, že každá koruna pomáhá. Když dostaneme dar, vždy v tom vidíme především počet obědů a stejně tomu bylo i u Metalliky. Pro nás tokový dar představuje 72 tisíc obědů, což je úžasné. 

Kolik peněz letos plánujete rozdělit na Obědy pro děti?
Rozhodně jsme připraveni a naším cílem je uspokojit poptávku pro potřebné děti. To je náš cíl. Čísla nám každý rok rostou a tento trend se bude jistě opakovat i v nadcházejícím školním roce. Minulý školní rok jsme pomohli 8119 dětem z celé České republiky. Pro tento školní rok počítáme s minimálním nárůstem na 10 až 12 tisíc dětí. Ale i zde platí, že neplánujeme čísla, ale plánujeme pomoci všem dětem, které naši pomoc potřebují a kterým projekt Obědy pro děti může pomoci. Nyní cílíme především na to, abychom motivovali více ředitelů škol, kterých se tento problém týká, aby i oni chtěli pomoci dětem, protože bez jejich spolupráce se o potřebných dětech nedozvíme.

Reklama
Reklama