Společnost Dalibora Dědka zabývající se zabezpečovacími systémy včera uvedla, že klienty v Ruské federaci odpojí od svých služeb. V reakci na své prohlášení firma dle asistentky vedení společnosti obdržela „několik set nespokojených až nenávistných a agresivních reakcí“.

Jablotron dnes vydal další stanovisko, kterým na reakce ruských klientů odpovídá a v němž odsuzuje ruskou invazi na Ukrajině. „Je to surová agresivní válka, ve které umírají nevinní lidé. Umírají Ukrajinci, jejich ženy a děti, ale umírají také ruští vojáci – vaši bratři a synové,“ stojí v textu, který společnost zaslala naší redakci a který poputuje i ruským klientům firmy.

Firma v prohlášení dále uvádí, že každý občan Ruska, který bez veřejného protestu akce proti Ukrajině přijímá, je podle společnosti spolupachatelem válečného zločinu.

„Naše služby rádi zapneme všem, jakmile ruská vojska odejdou z Ukrajiny. Zapneme je též okamžitě každému z vás, když se nechá vyfotografovat zahraničním novinářem na náměstí vašeho města s transparentem proti válce na Ukrajině. Pokud nejste zbabělci, tak namiřte svůj hněv a nenávist proti Putinovi a jeho lidem, nikoli proti Jablotronu,“ stojí v závěru textu.