Bylo to poněkud nešťastné faux pas, když si selfie v noční posilovně udělal iPhonem, přestože v televizi teď Jaromíra Jágra vídáte v reklamě na konkurenční, čínskou značku Huawei. Slavný hokejista pak přes Facebook reagoval: „Člověk může mít vícero telefonů. I když děláš reklamu na pivo, tak se občas musíš napít vody, jinak by se z tebe stal alkoholik.“ A z něj se stal marketingový tahák.

Od roku 1994 se Jágr pravidelně objevuje v televizních reklamách a je jisté, že další budou následovat. Hokejová legenda s číslem 68 je totiž z marketingového pohledu pravděpodobně nejcennější osobností v Česku.

Tady je pohled zpět na víc než dvě dekády a nejlepší Jágrovy televizní reklamy.

Jágr a kola Olpran

Kladenský odchovanec měl čerstvě na kontě dva vyhrané Stanley Cupy a první velké vystoupení v televizní reklamě. Po Pittsburghu se proháněl na kolech Olpran, až mu jeho „mullet“ vlál.

Jágr a Bingo

Rok 1995 a učitel Jágr s paní Poldi na prsou televizním divákům říká, že hokejem i loterií Bingo se dá vydělat „peněz jako želez“.

Jágr a žvýkačka BubbleTape

„Co je podle vás symbolem Ameriky? Žvejkačka! A když mám hlad, utrhnu si malý kousek…“ Jágrova nejkultovnější reklama z ryzích devadesátek.

Jágr a Gelactive

„Kdybych se o svoje klouby nestaral, nikam bych to nedotáhl,“ říká Jágr v reklamě na kloubní výživu, která se natáčela na zimním stadionu ve Slaném.

Jágr a Sazka

Když v roce 2011 padala Sazka na kolena, přišli lidé z PPF (která tehdy spolu s KKCG loterijního giganta ovládla) s geniálním tahem. Do reklamy narychlo obsadili Jágra (a ročně do jeho kladenského klubu posílali jako hlavní sponzor 20 milionů korun) a hokejová legenda pomohla obnovit důvěryhodnost značky.

Od té doby vystupuje Jágr v šotech Sazky pravidelně. Otázkou je, jestli by Jágr skutečně rozvážel pizzu, kdyby „dělal už jen to, co ho opravdu baví“.

Jágr a Vodňanské kuře

Druhý nejbohatší Čech Andrej Babiš utírá mastný pult a Jaromír Jágr kouše nejlepší křídlo z Vodňan. Tenhle šot z roku 2013 zkoumala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli podezření, jestli neporušuje etický kodex reklamy (ta totiž nesmí využívat nositele veřejné služby). Babiš ale tehdy ještě nebyl členem vlády, takže rada stížnost zamítla.

Jágr a Huawei

Globálním ambasadorem čínské značky telefonů je slavný fotbalista Lionel Messi, tváří pro Českou republiku se v roce 2014 stal Jágr. Huawei sponzoruje Jágrův tým Rytíři Kladno.


A bonus: Jágr a „české“ modelky

Jágr se v zámořských televizních reklamách neobjevoval, ovšem za zmínku stojí tento promo klip z jeho působení v New York Rangers. Povšimněte si zejména východního přízvuku obou modelek.


Červen je ve Forbesu měsícem Jaromíra Jágra. Nové číslo přináší velký rozhovor s největší sportovní hvězdou Česka a vše, co jste o hokejové legendě chtěli vědět.