skip to main content
Byznys

Jak pípá byznys? Sedm českých podnikatelů, které se vyplatí sledovat na Twitteru

Když pomineme profil Andreje Babiše, který stejně Twitter osobně nespravuje, a vynecháme také firemní účty (byť jsou některé z nich v poslední době hodně aktivní), takhle vypadá přehled nejbohatších, nejvlivnějších a nejzajímavějších českých byznysmenů na Twitteru.

Martin Hájek

Reklama

Branky, body, sekundy. To je svět majoritního vlastníka společnosti Livesport, která dodává rychlý výsledkový servis. Hájek na Twitteru přináší novinky ze své firmy, komentuje stav demokracie u nás a upozorňuje i na zajímavé čtení.

Tomáš Čupr

Zakladatel startupů jako Slevomat či Rohlík.cz Čupr byl ještě donedávna na Twitteru hodně aktivní, řešil tam všechno možné od rozvážky potravin přes beer biky až po barrandovské komiky. V poslední době hodně ubral na aktivitě… Tomáši, jsi tam ještě?

Ivo Lukačovič

Miliardář, který se baví zejména programováním aplikace Windy, je na Twitteru tak trochu schovaný, stejně jako ve svém soukromém životě. Vystupuje pod profilem @ilblog a nabízí pohled jak do tvorby Windy, tak své oblíbené četby i do přátelství s Petrem Kellnerem.

Reklama

Evžen Korec

Abychom nezůstali jen u nové ekonomiky, tady je jeden tweetující miliardář z byznysu s realitami. Majitel společnosti Ekospol, jednoho z největších developerů u nás, na svém profilu komentuje nejen ceny nemovitostí a délku stavebního řízení, ale nechá vás nahlédnout i do své duše milovníka zvířat a majitele táborské zoo. To Dušan Kunovský z Central Group nebo Marcel Soural z Trigemy na modré síti nejsou tak osobní…

Jaroslav Tvrdík

Hlavní český představitel čínské společnosti CITIC Europe je na Twitteru hodně aktivní. Nejvíc se pochopitelně vyjadřuje k fotbalové Slavii, sem tam se ale najdou i zajímavé postřehy k dalším čínským akvizicím v Česku nebo k politice „jedné Číny“.

Ondřej Fryc

Pokud se chcete dozvědět něco o českých startupech a venture kapitálu, sledujte zakladatele Mall.cz a nyní investora v Reflex Capital na Twitteru či jeho blogu.

Jan Barta

Aukro, Saunia, Favi… To je jen malý výčet aktivit Pale Fire Capital, který má Barta společně s parťáky z vyexitovaného projektu ePojištění.cz. Bartu hodně baví pohyb po kapitálových trzích, je to mistr shortování a o tom si můžete pěkně počíst na jeho blogu nebo twitterovém účtu. A občas tam narazíte i na zážitky z cestování, třeba z toho podzimního výletu do Afriky.


Reklama
Reklama