Není to taková sranda, jak to na začátku vypadalo, to už poznala většina z nás. Ale pojďme si říct, že karanténní home office je výsada – protože je fajn, že nějakou práci ještě máme. Ale teď jak to zkusit přežít a nezabít u toho sebe nebo všechny okolo? Tady je pár vychytávek, které vás nakopnou k vyšší produktivitě, zařídí vám při práci větší pohodlí anebo vám prostě jenom pomůžou se nezbláznit.

Hluchátka
Sluchátka, ve kterých neuslyšíte víc, než sami chcete. Dokážou vás izolovat od zvuků všeho (a všech) kolem vás, takže vás nic nebude rušit při práci – jen ta dokonale meditační hudba, kterou jste si vybrali sami. I když to nezní moc pravděpodobně, konkurenci (co se aktivního potlačení ruchů týče) kralují tahle MB01 sluchátka od firmy Montblanc. Ano, toho výrobce luxusních per.

Sluchátka MB01 | Foto Montblanc

Mají ale dvě nevýhody – zaprvé se leknete pokaždé, když na vás někdo sáhne nebo vám vstoupí do zorného pole, protože prostě nic neslyšíte. A taky nejsou zrovna levná (i když jsou pořád levnější než pera Montblanc). Pokud máte nižší rozpočet, sáhněte třeba po sluchátkách Sony WH-1000XM3B, která přijdou na polovinu a taky udělají skvělou službu.
Cena: 17 tisíc korun

SideTrak displej
Obrazovka velikosti širšího tabletu, kterou zapojíte do počítače a máte přídavný monitor, na nějž jste byli zvyklí v kanceláři. A hned máte 17 palců dalšího prostoru pro práci.

SideTrack displej | Foto SideTrak

Takže můžete klidně rozdělit svoji pozornost a nechat na druhém displeji běžet, co potřebujete – telekonferenci, Bloomberg, excelové tabulky anebo klidně kameru z obýváku, kde doufáte, že se vaše děti nepozabíjely, zatímco vy se snažíte vydělat nějaké peníze.
Cena: 319 dolarů

Linksys Velop
Velký dům a slabá wi-fi. Za ty nervy to nestojí, a přesně proto jsou tu tyhle chytré krabičky, adaptéry, které fungují buď jako wi-fi router, wi-fi most, anebo extender. Pokud ničemu z toho nerozumíte, stačí vám vědět, že díky těmhle krabičkám dostanete internet do všech koutů svého domova.

Stačí dát do každé místnosti jeden adaptér a ty už spolu vytvoří jednu rovnoměrnou síť, takže už vám nebude v různých částech bytu nebo domu kolísat kvalita signálu. Obzvlášť dobré pro konferenční hovory.
Cena: 4990 korun za tři adaptéry

Aduro Lounger
A když už teď máte skvělou wi-fi úplně všude, tak tady je… Držák na mobil. Na krk. Opravdu. Těch videokonferencí a callů už je prostě moc – a někdy člověk potřebuje zároveň udělat i nějakou užitečnou práci rukama, pro něco si dojít…

Držák na smartphone | Foto Aduro Lounger

A přesně pro tyhle více nebo méně pravděpodobné případy je tu tohle udělátko jako z teleshoppingu, o kterém byste ještě před měsícem nechápali, že vám může být k něčemu dobré. Horst Fuchs doporučuje!
Cena: 190 korun

TimeFlip2
Stres, všeechno se na vás valí, nevíte, co dřív. Tak si hoďte kostkou. Sice to za vás nevyřeší, ale pomůže vám zorganizovat si úkoly a čas, který nad nimi strávíte. Je to váš diář a stopky v jednom – můžete si nadefinovat každou z 12 stran podle svých pracovních aktivit (nebo třeba klientů, se kterými pracujete a každému účtujete zvlášť), a jakmile začnete dělat danou věc, otočíte kostkou a ona začne zaznamenávat čas.

Kostka pro vaši produktivitu | Foto TimeFlip2

Všechno se vám ukládá v aplikaci, takže na konci dne uvidíte, kolik jste danou činností strávili času. Zároveň si můžete nastavit i upozornění a časové limity. Když už sedíte půl hodiny jenom nad maily, kostka začne svítit a připomene vám, ať jdete dělat něco produktivnějšího.
Cena: 59 dolarů

The Barista Pro
Kromě kolegů a klidu na práci vám doma chybí taky skvělé kafe. Rozumíme. Bez něj to často nejde… Možná je načase se rozmazlit a pořídit si domů pořádnou mašinu.

Tenhle stroj vám taky pomůže s produktivitou. | Foto The Barista Pro

Pokud chcete, aby to mělo grády, nespletete se s ikonickou značkou Breville, v Evropě prodávanou pod brandem Sage. Espresso, flat white, cappuccino, latte macchiatto – tutto bene ve vaší kuchyni.
Cena: od 16 tisíc korun

Post-it Flex
Když se vám život bez vašeho oblíbeného white-boardu zdá málo organizovaný. A některé věci prostě máte raději offline.

Chybí vám kancelář? Udělejte si ji doma se vším všudy. | Foto Post-it Flex

Jednoduchá samolepicí nástěnka, kterou si na zeď doma nainstalujete za dvě minuty, obyčejné fixky setřete suchým hadříkem a lihovky smyjete vodou. A můžete se vyřádit – poznámky, tabulky, grafy i úkoly, všechno, po čem vaše srdce kancelářské šelmy touží.
Cena: 30 dolarů

PhoneSoap 3
Já na tom mobilu pracuju! Jo, slyšíme vás tuhle větu říkat padesátkrát denně. Doma toho snad váš mobil moc nenachytá, ale pokud se osypáváte při myšlence na všechny breberky, co na něj naskáčou při každém výletu do světa tam venku, už můžete klidně spát.

Tohle pouzdro dezinfikuje i nabíjí. | Foto PhoneSoap 3

Tohle pouzdro vám telefon nejenom vydezinfikuje UV zářením, které zabije 99,99 procenta bakterií a virů na povrchu vašeho telefonu, ale zároveň mobil nabije.
Cena: 80 dolarů

Zrcadlové brýle
Je to vlastně úplná blbost. Geniální blbost. Brýle pro lenochy – anebo pro ty, kteří se třeba musejí zavírat do ložnice před zbytkem rodiny a pracovat z postele.

Zrcadla v brýlích otočí vaše vidění za roh – a vaše zorné pole se posune o 90 stupňů, takže můžete pracovat, číst si nebo sledovat Netflix vleže a nebude vás při tom bolet za krkem.
Cena: 219 korun