Věnujete se zajímavé činnosti, ale nikomu o ní neříkáte. A pak je vám líto, že se po vaší službě nebo produktu nikdo neshání. Není to škoda? Přitom stačí tak málo.

Inspirujte se  jednoduchými principy, které sepsal ve své knížce Ukaž, co děláš spisovatel Austin Kleon, a nechte se objevit celým světem.

Experimentujte a zapojte se do kreativních skupin

Nemusíte být nutně géniové, abyste na vše přišli sami. Podle hudebníka Briana Ena existuje užitečnější pohled na kreativitu označovaný jako „scénius“.

Podle tohoto konceptu se velké myšlenky rodí ve skupině kreativních jedinců, kteří dohromady tvoří jakousi líheň talentu. Dobrá práce a kreativita jsou téměř vždy výsledkem spolupráce  více myslí dohromady.

Všichni se bojíme, že se v práci ukážeme  jako amatéři. Ale amatér, což v překladu znamená milovník, nedbá na peníze ani slávu a činnost vykonává z lásky k ní. Nebojí se experimentovat a nacházet nové možnosti, a má tak nad profesionálem i výhodu, že díky objevování nalezne jiná a třeba i lepší řešení. 

Myslete na proces, nikoli na výsledek

Díky využití výhod internetu a sociálních médií můžete cokoli a kdykoli sdílet. Rozhodněte se, co by z vašeho pracovního procesu mohlo být pro diváky, zákazníky nejzajímavější, a podělte se s nimi o to. Lidem už nestačí vidět jen hotový produkt, ale chtějí vidět do zákulisí, jak vše vznikalo. A tím si se zákazníky vytváříte vztah.

Lidem už nestačí vidět jen hotový produkt, ale chtějí vidět do zákulisí jeho vzniku.

V rámci sdílení se můžete stát i svým vlastním dokumentaristou, psát si deník, točit videa, fotit se u práce. Nezapomeňte na pravidelnost. Vy díky tomu uvidíte u sebe zřetelné pokroky a získáte si další diváky, kteří budou mít dobrý pocit z toho, že s vámi zažili celý proces od začátku až do konce.

Pootevřete svůj šuplík kuriozit

Nesyslete si věci pro sebe. Buďte otevření a sdílejte své záliby, co sbíráte, na jaké filmy a seriály se díváte, koho sledujete na internetu, kým se inspirujete, co čtete, jakou hudbu a podcasty posloucháte. Vše stojí za sdílení. Stejně jako se totiž rozhodnete poodhalit, co utváří vaši osobnost, můžete  o myšlenky a inspiraci obohatit i někoho jiného.

Podělte se i o své guilty pleasures. Každý má svou oblíbenou internetovou stránku, časopis, video, reality show, kterou sleduje, ale o které ve společnosti moc nechce mluvit, protože se za to stydí. Jakmile to překonáte, můžete najít další spřízněné duše, které zrovna té vaší kuriozitě rozumějí.

Honoré de Balzac řekl, že největším problémem, který musí umělec vyřešit, je, jak zařídit, aby si ho všimli.

Inspiraci ke zvládnutí tohoto problému už máte.Tak ukažte, co umíte, a nechte se objevit.