Stává se vám, že se v práci nemůžete soustředit nebo že se sami nemůžete dokopat k tomu, abyste něco udělali? Řešením by mohly být tiché mítinky.

Jejich kouzlo spočívá právě v tichu, které mezi sebou účastníci sdílejí. Je to podobné, jako když se studenti chodí učit do knihovny mezi ostatní, protože když většina ostatních něco dělá, je jim hloupé se neučit.

U tiché porady jde o totéž. Sejdete se s kolegy, sednete si do zasedačky nebo do oddělené místnosti a v tichosti pracujete. Buď každý na svém projektu, nebo dohromady na jednom, třeba ve sdíleném dokumentu.

Neříkáme, že slova jsou zcela zakázána, měla by se ale omezit na minimum. Hlavní výhodou tichého mítinku je právě neviditelné pozorování ostatních, kteří nás svou pouhou přítomností nutí něco dělat.

Navíc pokud se rozhodnete pro tiché porady s týmem a budete pracovat v jednom dokumentu, vyhnete se tomu, že se některé úkoly budou dělat zbytečně dvakrát.

Možná si říkáte, že nevidíte rozdíl v tom, jestli sedíte v kanceláři, nebo jestli máte s ostatními naplánovaný speciální mítink. Věřte ale, že jakmile si s kolegy vyhradíte hodinu nebo dvě v tichu, rozdíl pochopíte.

Nezapomínejte: mlčeti zlato.