skip to main content

Je to tady. Začíná RESTART!

Přišel čas. Nahodit motory. Otočit klíčkem. Protáhnout svaly. Nařídit budík. Nakrmit mozek a obnovit všechna spojení neuronů.

Přišel čas na Restart.

Po šesti týdnech v karanténě a nařízené paralýze se pomalu vracíme do života. Do práce, do své firmy. Málokdo z nás má s takovým návratem zkušenost. Navíc se vracíme do stále částečně strachem sevřeného a lehce ospalého světa, který se podle některých totálně změnil, podle jiných zase vůbec.

Jaké to celé bude? Na co se mám připravit? Jak bude vypadat první den v práci po všech těch home officech a videocallech, kde jsme si vzájemně koukali do kuchyní?

Předplatné Forbesu

Jak se změnila naše výkonnost? Budeme schopni zase chodit do práce načas, budeme schopni, ale i ochotni domlouvat si ty tucty schůzek jako před karanténou? Bude naše práce vypadat jinak? Změní nás home office? Budeme potřebovat menší kanceláře, jinak zařízené a vymyšlené, a doma větší monitory?

A co naše firmy? Přežijí tenhle drsný test? Nevyschnou nám všechny příjmy, když ve jménu zajisté racionální, ale také smrtící opatrnosti nikdo nebude chtít utrácet? Neudusíme se navzájem tím, že těm ostatním přivřeme kyslík?

Jak na tohle firmu připravit? Jak nově řídit cash flow, jak získat peníze v bance? Co se dá získat z pomoci od státu a má to smysl?

Reklama

A co my sami? Jak probudíme a nabudíme do nové a nejspíš obtížné etapy sami sebe? Jak se máme na návrat na planetu Zemi připravit, co začít dělat dnes a co nejpozději zítra? Jak to ovlivní nejen naše kariéry, ale taky naše rodiny, naše děti, které ještě nemůžou do školy, ale známky se od nich chtějí, co naši partneři, které jsme viděli 24 hodin denně, a co naši rodiče, které jsme naopak třeba týdny a měsíce neviděli?

Jak čtete, vidíte a tušíte, máme před sebou hledání odpovědí na stovky otázek. Čeká nás naprosto nová situace, neprobádaná sféra a nejspíš taky spousta nečekaných překážek.

My ve Forbesu vám chceme s hledáním odpovědí na tyhle, z pěny karanténních dní se vynořující otázky, pomoct. Chceme vám pomoct i s překonáváním překážek, které na nás všechny budou teď čekat, číhat a vyskakovat z nejmíň očekávaných míst.

Přišel prostě čas být připravený na návrat. A právě proto spouštíme novou sekci s názvem RESTART. Najdete v ní články, rady, komentáře, návody, které se budou týkat návratu k normálnímu, nebo spíš normálnějšímu životu, až jednou, brzy, skončí karantény a nouzové stavy a do ulic se vrátí lidé.

Přišel čas začít se připravovat. Jsme v tom s vámi. Napište nám prosím, jak se připravujete vy. Co už jste udělali, co se udělat chystáte, jak se mění vaše práce a váš byznys. Jaké otázky vás trápí, jaké odpovědi nemůžete najít. A jestli celý ten koronavirový čas přinesl jen samé Jobovy zvěsti, nebo taky nové a nečekané příležitosti. Zajímá nás to a spoléháme na vás. Těšíme se na vaše příběhy i otázky. Pište nám je na restart@forbes.cz. Rádi se o ně a o vaše zkušenosti podělíme s ostatními, aby naše skupinová imunita vůči tomu, co nás čeká tam venku, vzrostla a nic nás nesejmulo.

Přišel čas. Restart začíná. Právě teď. Teď. Prostě teď.