skip to main content

Kam na zahrádku? Dopřejte žaludku lázně ve Vrbových Poděbradech

Po mnoha měsících, kdy byly restaurace zavřené, si znovu můžeme sednout alespoň na zahrádky a zase si užít trochu společenské atmosféry. Pokud ale nevíte, kam zavítat, nevadí. Přinášíme vám sérii osobních tipů na naše oblíbená místa, kde si vychutnat svou ranní kávu, brunch nebo třeba romantickou večeři.

Ten dnešní pro vás připravil redaktor Robert Sattler.

Na srdce jsou Poděbrady, hlásá dlouhodobě středočeské město. A já si dovolím dodat: na žaludek taky.

Reklama

Stačí se projít po tamní lázeňské kolonádě a dát si, co zrovna chuť poručí. Sladké či slané pečivo, čepované pivo, poctivý hamburger nebo steak z vysoké roštěné?

Podniky La Place

poděbradská lázeňská kolonáda

Reklama

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, patrně skončíte v jednom z podniků gastro skupiny La Place Tomáše Vrby. Věčně usměvavý čtyřicátník tu na sto metrech vybudoval hned čtyři – bistro Café Oliver, restauraci Cucina, hospodu Náš Hostinec a Vilémovo pekařství – a o zhruba kilometr dál k nim přidal ještě Charles Bar.

Kolemjdoucí se jim tak nemůže vyhnout. To ovšem vůbec není na škodu. Naopak. Nebude litovat. Užije si nejen jídla a pití, ale i příjemné atmosféry jedinečného prostředí.

Vrba, někdejší instalatér se slabostí pro obhroublou poezii Charlese Bukowského, tvrdí, že rád tvoří místa k setkání. A jeho zákazníky zaplněné lavičky v přilehlém parku mu posílají vzkaz, že se to daří.

Když náhodou bude pršet, můžete občerstvovací chvilky proložit návštěvou výstavy Pasty Onera v místní galerii. Věřte ovšem, že i za deště budou obyčejné rohlíky z Vilémova pekařství chutnat neobyčejně.

Tak nad čím přemýšlíte? Rok jsme byli zavření doma. Nastal čas setkávat se.

Reklama
Reklama