Většina z nás se na své první pocovidové výlety vydala za rodinou a přáteli mimo město nebo na dovolenou, která musela být kvůli covidu odložena.

Ale když přijde na luxusní a exkluzivní zážitky, pro ultraboháče nemá svět žádné hranice.

Podívejte se třeba na druhou iteraci světové kolekce společnosti VistaJet, Safe Havens. Tato služba nabízí na míru personalizované cestovní itineráře pro ty s nejnáročnějším cestovním vkusem a plnými peněženkami.

VistaJet | Foto Forbes.com

VistaJet je první a jedinou globální soukromou leteckou společností, která svým členům nabízí skutečně jedinečné cestovní zážitky. Pro ty, kteří si mohou dovolit létat soukromě, také pravděpodobně nabízí mnohem bezpečnější cestovní zážitek po pandemii. Méně lidí přistupujících k letadlu a soukromé čekací prostory snižují šance na infekci.

Podle VistaJetu zažijete při soukromém létání jenom dvacet interakcí s jinými lidmi, kdežto při komerčním letu jich může být až sedm set.

Bude po pandemii létání privátnější? | Foto Forbes.com

Společnost očekává nárůst zákazníků, kteří jsou připraveni zavřít oči nad dodatečnými náklady a těžit z dalších bezpečnostních opatření.

Kam můžete létat, když peníze nehrají roli?

Portfolio Safe Havens zahrnuje sedm výjimečných destinací, z nichž všechny nabízejí soukromí a exkluzivitu.

Jedním ze zážitků nabízených ve spolupráci s oceněnou společností pro luxusní cestování Abercrombie & Kent je čtrnáctidenní tour po Ekvádoru a Galapágách, která zahrnuje:

  • třídenní pobyt v exkluzivním ubytování Cotopaxi Sanctuary Lodge,
  • sedmidenní pobyt na soukromé výletní lodi na Galapágách s předním vědcem z centra pro přírodní vědy Galapagos Science Center,
  • šanci navštívit národní park Cotopaxi,
  • den strávený s horolezcem lámajícím rekordy Karlem Egloffem.
Na palubě VistaJetu | Foto Facebook.com

Další možností je navštívit a prozkoumat soukromý ostrov Velaa na Maledivách.

Těšit se můžete na osobního komorníka, který vám bude vždy po ruce, aby uspokojil všechny vaše touhy, v jedné ze 47 soukromých vil, z nichž 18 je zavěšeno nad vodou. Celebrity nebo ti, kteří touží po úplném soukromí, si zamilují romantickou rezidenci u bazénu, která poskytuje naprosté odloučení a lze k ní dojet pouze lodí.

Soukromý ostrov Velaa | Foto Forbes.com

Jako další exkluzivitu nabízí společnost pobyt v horách v Coloradu v městečku The Town. Zde můžete popustit uzdu své fantazii a zkusit si žít jako moderní kovboj. Chybět nebudou ani procedury v soukromém spa, večerní program a kulinářské zážitky. Pokud se ale chcete dozvědět více, budete muset podepsat dohodu o mlčenlivosti!

Pokud vás to táhne naopak k většímu adrenalinu a láká vás safari, nabízí pro vás společnost pobyt Road Africa v Jihoafrické republice. Tady na více než 100 tisících hektarech můžete pozorovat volně žijící zvířata v jejich přirozeném prostředí a zároveň si užívat naprostého luxusu.

Mezi další zážitky patří ostrovy na Jamajce s Entourage Travel, prohlídka vinic přes Chêne Bleu ve Francii, nebo dokonce pobyt na soukromém zámku ve Skotsku.

Soukromý zámek ve Skotsku | Foto Forbes.com

Více destinací a zážitků chystá společnost do svého seznamu Safe Havens v průběhu roku.

Pro většinu z nás budou tyto luxusní zážitky mimo dosah, ale určitě se postarají o inspirativní plánování výletů. Ale pokud vám zbyly nějaké ty drobné nebo náhodou vyhrajete v loterii, budete vědět, kam (samozřejmě soukromě) zaletět!