Z cest si nejraději vozí kamínky, mušle nebo větvičky, do uší mu při práci hraje Jackson nebo Weeknd a v poslední době našel zalíbení v knihách od Shakespeara či od Čapka.

V režimu Out of Office je tentokrát naděje českého sklářství, umělec a kreativní ředitel Klimchi, František Jungvirt.

Místo, kam nejraději cestuji

Mám spoustu oblíbených míst u nás v Čechách. Rád se vracím na svou rodnou Šumavu a také do Třeboně, kde jsem studoval. Jinak alespoň jednou do roka vycestuji do Londýna, Paříže nebo Milána. Rád bych také navštívil New York a znovu si zaletěl do Japonska.

Hudební album, po kterém vždy rád sáhnu

Rád poslouchám popovou hudbu. V poslední době to byli hodně různé mixy, ale také alba od Jacksona a Weeknda. 

Můj osobní styl v oblékání

Ve své tvorbě pracuji často s pastelovými barvami a nebojím se i „divočin“. Ve svém šatníku jsem ale spíše střídmější a nosím více elegantní a praktické kolekce. Volím černou nebo zemité tóny. Najdou se ovšem i odvážnější kousky (moc často je ale nenosím). Občas mě tak můžete potkat i v pestrobarevné mikině či bundě, čepici. Rád nosím také barevné ponožky a šály.

Oblíbený suvenýr, který jsem si přivezl z cest

Často jsou to věci, které najdu na zemi nebo někde při cestách – kamínky, mušle, větvičky, šišky. Oblíbené mám i cetky z blešáků či od malovýrobců.

Předmět, bez kterého nemůžu být

Myslím si, že jsme generace, která nemůže být bez mobilního telefonu, a i já jsem tím příkladem. Cítím se ale nesvůj, i když nemám na ruce hodinky nebo v batohu diář a propisku. Nedokázal bych také fungovat bez svého notebooku a auta.

Nejlepší kniha a podcast

Rád poslouchám podcasty od Czechdesignu, občas si zapnu i nějaký od Piaristů. Někdy mě baví i Dvtv. Musím se přiznat, že knih jsem v poslední době moc nepřečetl. Ale z těch posledních, co jsem měl v ruce, se mi líbily ty od Williama Shakespeara či básně od Čapka.

V mé lednici vždy najdete

Vždy mám po ruce vajíčka z volného chovu od babičky a dědy. Ve dveřích lednice mám vždy také nějaký stoprocentní džus, máslo, mléko, tonik, San Pellegrino, momentálně i značkový koňak od jedné jihočeské destilerky.

Poslední věc, kterou jsem si koupil na sebe

Není to tak dlouho, co jsem si pořídil dva páry bot od české značky Blažek.  

Předmět, s nímž se nikdy nerozloučím

Na krku nosím neustále řetízek, který jsem dostal k osmnáctým narozeninám od mého dvojčete – bratra Tomáše.

Film nebo kulturní akce, která mě v poslední době obohatila a donutila se zamyslet.

Jsem moc rád, že jsem se sblížil s Terezou a Matoušem Rumlovými. Často mě tahají do divadla. Naposledy jsem zhlédl jejich dvě premiéry. Terku v roli Barbory Hrabálkové v představení Rok na vsi a Matouše v hlavní roli Rain Mana. Obě představení nabádají člověka k přemýšlení o hodnotách života. Před pár týdny jsem byl na premiéře filmu Obět, který mě také podobným způsobem zasáhl.

Čas mi hlídají…

Hodinky nosím rád a mám jich několik. Největší hodnotu pro mě mají zděděné po dědečkovi. Vlastním také dvoje české hodinky od Prim Manufacture 1949 – Prim Klasik 40Q a Cylinder, které navrhlo Studio Olgoj Chorchoj. Mám zálusk ještě na jedny od Olgojáků – Republiky z nerezové oceli.

PRIM CYLINDER 40 Q