Už třičtvrtě roku čelíme nepříjemné situaci, kterou nezažene ani čokoláda. Co tak letos místo po cukroví sáhnout po adventním kalendáři plném dobrých podnikatelských rad a optimismu?

Tady je 24 tipů od úspěšných lidí českého byznysu, jak tohle období co nejsnáze a hlavně ve zdraví přečkat. Jedna rada na každý prosincový den, než nastane ten Štědrý.

Jako další se o svou radu podělil Jiří Hlavenka.

Když v roce 2012 vložil svých 600 tisíc korun do brněnského startupu na vyhledávání letenek Kiwi (tehdy Skypicker), nepředstavoval si, že o ně přijde. Také ale nejspíš neočekával, že o sedm let později svůj podíl prodá za zhruba 1,5 miliardy korun. Návratnost jeho investice tím převýšila neuvěřitelných 250 tisíc procent.

Hlavenkovi se přitom nedaří jen byznysově, letos na podzim obhájil mandát krajského zastupitele v Jihomoravském kraji, kde se stal rovněž radním pro vědu, výzkum, inovace a IT.

A teď už jeho slíbená rada:

Neprorážejte hlavou zeď, bolí to; když to nejde, tak to nejde. Úspěch v podnikání spočívá v dosažení co největšího efektu s co nejmenším vynaložením sil a prostředků. Ne naopak. Dělejte něco jiného, nebo nic. Bude líp!

Zítra, tedy 20. prosince, bude radit Pavel Tykač, majitel Sev.en Energy.