Když se rozhodla, že skončí v politice, neměla Petra Buzková jasný plán, co bude dělat dál. Dnes je šťastná, že se vrátila ke své původní profesi, a jako advokátka se věnuje hlavně obchodnímu právu. Minulost neřeší a říká, každý jsme dřív něčím byli.

Jen tři patra od sebe dělí redakci Forbesu a advokátní kancelář VKS Legal. Právě v ní už šestnáct let pracuje a jako partnerka působí žena, která před lety patřila k nejoblíbenějším politikům v Česku. Petra Buzková od chvíle, kdy v roce 2006 s politikou skončila, rozhovory odmítala. 

„Soukromí je pro mě čím dál důležitější a je to jeden z důvodů, proč se nehrnu do médií. V politice jsem to brala jako nutnou součást práce, ale nikdy jsem to nemilovala,“ říká Petra Buzková, a aby to bylo ještě jasnější, vzápětí naprosto přesvědčivě zdůrazní: „Osobně jsem mnohem šťastnější, co jsem pryč z politiky.“

Když z ní v roce 2006 odcházela, nevěděla, co bude dělat dál. V politice byla aktivní od roku 1992, poslední čtyři roky vedla ministerstvo školství. Věděla jistě, že pokračovat v politice už nechce, o své budoucnosti ale jasno neměla.

„Zvažovala jsem různé možnosti, dostala jsem i nějaké nabídky, ale nakonec jsem se rozhodla vrátit do advokacie a dneska jsem přesvědčena, že to bylo správné rozhodnutí,“ říká žena, která se nijak dlouze nad odpověďmi nerozmýšlí a střílí je hutně a výstižně.

Forbes Digital Premium