Na vyloženě slunečné počasí si nejspíš budeme muset ještě chvíli počkat, ale nezoufejte. Vybrali jsme několik nových míst a zajímavých akcí, které vám to čekání velice zpříjemní. Dáte přednost výstavě, kultuře nebo spíš něčemu sladkému?

Zrno Zrnko Dejvická

Na Praze 6 není o nové podniky nouze. Klidné vody nedávno rozvířilo Šodó bistro a o kus dál otevřela populární pekárna Zrno Zrnko svou další. V pořadí jde o už šestou pobočku a to navíc společně s řetězcem Sklizeno. Kromě kávy z pražírny Dos Mundos si tu můžete koupit samozřejmě vyhlášený chléb, housky, bagety a koláče nebo něco mezi muffinem a croissantem, tedy cruffin.

Nejen gastro zážitek v Kunsthalle

Pražské Kunsthalle si připravilo hned dvě zajímavé akce pro milovníky umění a dobrého jídla. Vybrat si můžete mezi snídaní a večeří. Každou neděli tu probíhá All you can eat & drink brunch. Na menu jsou lahůdky pro milovníky masa i vegetariány, nechybí ani skvělé dezerty.

Šéfkuchař Martin Jandík se svým týmem přímo před vašima očima vytvoří díla experimentální gastronomie od Středomoří až po Asii. Brunch zahrnuje samozřejmě i vstupné na aktuálně probíhající výstavu. Pokud jste spíš noční pták, líbit se vám bude Art ‘n’ dine – exkluzivní večeře s uměním, jejíž programové menu doplní speciální host z uměleckého prostředí. Nechybí ani odborná prezentace vybraného díla.

Musoleum Davida Černého

Pokud jste do smíchovského brownfieldu ještě nezavítali, určitě to napravte. Populární umělec tu na čtyřech patrech vystavuje to nejzajímavější ze své dosavadní tvorby. Nechybí vztyčený prostředníček nebo Entropa. A pokud se vám odsud nebude chtít, poseďte chvíli v místní kavárně. Kromě kávy si tu totiž můžete dát i sladké a slané dobroty z Artic Bakehouse.

Pro milovníky literatury

Raději byste zůstali doma, zachumlali se do deky a četli si? Pak určitě sáhněte po horké novince od Aleny Mornštajnové – Les v domě. Čeká vás dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá. Ujít si nenechte ani knihy oceněné v soutěži Magnesia Litera, doporučujeme zejména knižní debut novináře Patrika Bangy Skutečná cesta ven. A pokud byste potřebovali doplnit zásoby, zapište si do diářů datum 11. až 14. května, kdy se na pražském Výstavišti koná Svět knihy.

La Forme Nusle

Další pekárna, která se rozrůstá. V pořadí už třetí pobočku La Forme otevřel Vladislav Bogdanov v Nuslích, konkrétně na adrese Nuselská 53. A nabídka je opět víc než skvělá – croissanty, danishe, skořicové šneky, bagety, káva, chai latte… Prostě ráj pro milovníky sladkého a pečeného.

Do Azylu na cirkus

Představení GEN XYZ, novinka z repertoáru Cirk La Putyka, která vznikla ve spolupráci s Michalem Horáčkem, je beznadějně vyprodaná. Nenechte si proto ujít třetí a bohužel už definitivně poslední sérii představení Cirk La Putyka Cesty.

Ponořte se do historie cirkusu a kochejte se náročným, ale přesto poetickým uměním cirkusového řemesla. Těšit se můžete na více než pět desítek akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků z různých koutů světa a napříč generacemi. Uvidíte náročná a dechberoucí čísla, klaunské výstupy i skupinové choreografie. Cesty se hrají pouze od 2. do 21. května.

Pivní degustace a menu od šéfkuchařů

Karlínský minipivovar Dva Kohouti si na 24. dubna připravil jednu specialitu. Není to ani pivní degustace, ani večeře, je to obojí. U Kohoutů spojili umění sládků, výčepních a šéfkuchařů a připravili večer plný piva a jídla, kde je všechno tak trochu naopak. Běžně se totiž vymyslí nejprve jídlo a k němu napáruje pití. Tady ale vybrali sedm místních piv a k nim následně uvařili sedm chodů.

Hororová komedie On se bojí

Vyrazili byste raději do kina? Zkuste novinku filmového vizionáře Ariho Astera s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. On se bojí (Beau Is Afraid) je film na pomezí dramatu, komedie a hororu a už teď boří divácká očekávání. A jaký příběh na vás čeká?

Vystrašený Beau se na cestě na rodinnou návštěvu dostává do spousty nepříjemných a absurdních situací, které si nedokázal představit ani v těch nejtemnějších snech. Samotářský podivín ale musí konečně vzít život do vlastních rukou. Jak to dopadne se nechte překvapit.