Milion návštěvníků ročně, miliardové tržby a nespočet radostných emocí. O2 arena se stala epicentrem sportovního i kulturního dění v zemi. A její vlastník – skupina PPF – za to vděčí především Robertu Schafferovi.

Při dodržení dokonalého scénáře by se na zemi ještě povalovaly konfety z mistrovských oslav. Hokejová Sparta ale promrhala luxusní náskok a v semifinálové sérii znovu vypadla s Třincem, když se v rozhodujícím, sedmém duelu odehrála jedna z nejdelších a nejpamátnějších bitev české extraligové historie.

Marná sláva. Sezona skončila a miliardář Karel Pražák, jemuž tým s charakteristickým písmenem S posledních pět let patří, se vytouženého titulu opět nedočkal. Z O2 areny, největší haly v republice a domovského stánku Sparty, tak už zmizely mantinely a rozpuštěna byla i velká část hrací plochy.

Pro hokejové nadšence smutný pohled, pro muže v bordó saku, jenž právě prsty zvídavě kontroluje tenkou vrstvu ledu, zpráva smíšená.

Sice přišel o sedmnáct tisíc diváků, kteří by minimálně ještě dvakrát zaplnili tribuny a utratili nemalé peníze za občerstvení, na druhou stranu pro své zaměstnance získal dva týdny navíc, aby načerpali síly a objekt o rozloze 35 tisíc metrů čtverečních připravili na vrchol nejen tohoto roku, ale dost možná poslední dekády.

Hokejový šampionát, který se do Prahy (a Ostravy) vrací po devíti letech. A s ním i nároďáky prošpikované hvězdami zámořské NHL.

„Věřím, že letos zúročíme veškeré investice a aktivity, které se tu v uplynulých letech udály, a na konci budou rekordní čísla, včetně hospodářských výsledků,“ těší se Robert Schaffer, předseda představenstva společnosti Bestsport, která O2 arenu vlastní.

„Zároveň nás ale čeká velké množství práce,“ podotýká vzápětí. „Pokud se v běžném roce naše návštěvnost pohybuje nad milionem lidí, pak jen během tohoto května očekáváme, že k nám právě díky hokeji zavítá pět set tisíc diváků, a to je ohromný nápor.“

Spolupráce s Leošem nám pomohla program arény posunout na vyšší úroveň. Přivedl k nám projekty a akce, o nichž bychom si dříve nemysleli, že jsou pro tak velkou scénu vhodné, jako například stand-up vystoupení Štěpána Kozuba.

Robert Schaffer
Forbes Digital Premium