skip to main content
Komentář

Konec aut na benzín. Kdy si budete muset i vy koupit elektromobil?

I proto šéf Škodovky ohlásil, že do roku 2030 automobilka na trh uvede tři elektromobily, které budou pod úrovní modelu Škoda Enyaq iV, což znamená, že jejich cenovka nebude začínat na zhruba milionu korun. Dostat se ale u středně velkého elektromobilu pod pět set tisíc, kde dnes začíná cena nejlevnější Škody Octavia, se za současných okolností zdá být skoro nemožné.

Nabídka aut se spalovacím motorem bude řídnout nadzvukovou rychlostí.

Co z toho plyne pro nás řidiče? Jednoduchý fakt. Pokud se celá elektromašinérie nezadrhne, elektromobilitě neutečeme. Půjde jen o to, jak moc se každý z nás bude bránit, pokud bude vůbec chtít. Z dnešního pohledu se zdá, že nová auta se spalovacím motorem můžou v ideálním případě na našem evropském trhu zůstat ještě deset až dvanáct let. Ta ojetá o nějakých pět let déle. 

Reklama

S přibývajícími roky ale jejich nabídka bude řídnout nadzvukovou rychlostí. Výběr bude tak malý, že nejspíš stejně skončíte u něčeho do zásuvky. Téměř jistě se vás s kouřícím autem nepustí do míst, kam to dřív běžně šlo, což už se hlavně v Německu dnes běžně děje, a nejspíš bude majitel takového auta dost mimo i v rámci komunity.

Jako je dnes mimo zapálit si cigaretu ve vlaku, stejné faux pas bude, když necháte chvíli běžet nastartovaný motor třeba před mateřskou školkou. Drsné? Správné? To už si musí každý přebrat sám.

Předchozí stránka