Dobré jitro! Vítám vás v začínajícím dni čerstvým Espressem. Venku i v evropské politice je dusno, ale možná se blýská na lepší časy. Nebo je to jen bouřka, kdo ví. Ale jisté je, že pro vás opět mám všehochuť novinek a inspirace, tak doufám, že vás dnešní shot nakopne do úspěšného čtvrtka.


Máte 1 minutu?

Krejčíková skóruje. Tenistka Barbora Krejčíková postoupila poprvé v kariéře do semifinále Wimbledonu. Osmadvacetiletá hráčka včera porazila Jelenu Ostapenkovou. O druhé grandslamové finále se utká už dnes. Fandíme!

Škoda zrychluje. Globální odbyt Škody Auto překonal očekávání. V letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 2,5 procenta na 228 100 vozů. Mateřský koncern Volkswagen už je na tom celkově trochu hůře.

Volkswagen brzdí. Německá automobilka možná zavře továrnu v Bruselu, protože luxusní elektromobily Audi už prý moc netáhnou. Značka přitom neuzavřela žádný závod téměř čtyři dekády. Důvodem je obecně menší zájem o elektroauta, než se čekalo.


Objednejte si roční předplatné magazínu Forbes Print + Digi Premium a získejte exkluzivní piknikový balíček od Crodina. Balíček obsahuje skleničky, Crodino tašku, otvírák, grissini, 3 pack Crodino Biondo a 3 pack Crodino Rosso. Nabídka platí při objednání a uhrazení předplatného v červenci 2024 pro prvních 90 nových předplatitelů. Obdarované budeme informovat elektronickou cestou v průběhu srpna.


Máte 5 minut?

Sueze, otevři se! Mezinárodní obchod už řadu měsíců dusí problémy ve dvou klíčových uzlech. Panamský průplav stále trápí nedostatek vody a kvůli setrvalému ostřelování v Rudém moři neproudí zboží ani průplavem v Suezu.

Bitcoinové Vary. Čeští těžaři bitcoinu 2Bminers hledají nové místo s levnou energií pro virtuální těžbu krypta. Je tak klidně možné, že na západě Čech vyroste serverovna s desítkami až stovkami počítačů těžících české bitcoiny.

Tip Forbes Espressa: Vlastní pozemek a stodola, kus masa a ohniště – to stačí ke štěstí. Camp Fuego je útočiště pro všechny, kteří chtějí na chvilku zmizet, nechat všední starosti za sebou, dobře se najíst, napít a posedět u ohně.


Máte 10 minut?

Neprodejný fotbalista. Pokud jen trochu sledujete probíhající fotbalové Euro, nejspíš už jste o šestnáctiletém zázraku jménem Lamine Yamal slyšeli. Jeho talent se dá vyvážit zlatem. Španělského klučinu totiž Barcelona neprodá ani za nabízených 250 milionů eur.

Prodávající (se) youtubeři. Být populárním youtuberem či streamerem znamená stát se zároveň podnikatelem. Díky své popularitě mají o marketing postaráno. Jak podnikají ty nejzářivější hvězdy českého internetu?

Nepřestávejte zářit!

Adél, Forbes