skip to main content

Langoše s moderním twistem. Kam na nejlepší smaženou placku?

Stihli jste už po otevření restaurací obrazit všechny svoje oblíbené podniky a teď to chce opět nějakou změnu? Vyrazte třeba na langoš. Tenhle typický maďarský pokrm je teď cool, a právě proto neustále vznikají nová místa, kde vám ho připraví mnohem lépe než ve stylu devadesátkového bufetu, ze kterého se line zápach přepáleného oleje. 

Smaženou placku z kynutého těsta naštěstí dnes už kuchaři umějí udělat i způsobem, ze kterého nebude vašemu žaludku dva dny těžko a vy se nebudete cítit jako palička česneku. Kdeže to je? Tady je náš Forbes výběr těch nejlepších míst.

BoBistro Store Ostrava

Začněme pro jednou trochu netypicky – nikoli Prahou, ale Ostravou. Ve druhém největším moravském městě můžete na langoš v moderním pojetí vyrazit do podniku BoBistro Store.

Reklama

Nabídka je široká. Kromě typické a nejjednodušší receptury s česnekem a sýrem tu najdete i méně obvyklé kombinace ingrediencí, jako je třeba langoš s tatarskou omáčkou nebo dokonce ve sladkém pojetí s Nutellou a lískovými oříšky.

Pop Up LANGŌS FRY DAY

Pražští hipsteři vás nejspíš pošlou tuhle smaženou guilty pleasure ochutnat do kuchyně od kluků z LANGŌS FRY DAY, kteří ji pravidelně připravují ve spolupráci s různými pražskými restauracemi a kavárnami ve formě takzvaného pop-upu, tedy dočasné akce.

Naposledy jste je mohli potkat na konci června v karlínském Bufetu nebo ještě předtím ve vršovické kavárně Botanica Coffee Truck. Stačí sledovat jejich Instagram a další nadcházející akce vám určitě neunikne.

Reklama

Langosh Gang Praha

Na podobném konceptu funguje i pop-up Langosh Gang, jehož zakladatelé Jiří Kmoch, Matěj Bitto a Robert Dobrý chtěli původně vyrábět hamburgery, ale poté se rozhodli tyto své dvě vášně spojit.

Občerstvení oblíbené v létě na koupalištích servírují pokaždé trochu jinde, ačkoli zpravidla na ně můžete narazit na pražské Smíchovské náplavce, kde mají stánek jako součást farmářských trhů. Placku si u nich můžete dát poněkud netradičně servírovanou jako hamburger s trhaným vepřovým, kozím sýrem, česnekovou pastou nebo rukolou.

Nebo vás láká spíš tahle sladká varianta se šlehačkou, slaným karamelem a oříšky?

Nekonečno Restaurant Brno

I moravská metropole má místo, kam vítá své obyvatele i návštěvníky na langoše všeho druhu. Restaurace Nekonečno se nachází v samém centru Brna a maďarskou specialitu vám tu připraví jak v tradičním stylu s kečupem a sýrem, tak s trhaným masem. Pro jedlíky i v menu s hranolkami.

Langoš Bar Bratislava

Možná k sousedům na Slovensko zavítáte po cestě na dovolenou, možná si tam vyjedete na výlet do Langoš Baru, kde rozhodně neochutnáte jen obyčejný langoš se sýrem. Zkoušíte rádi nové a netradiční chutě? Potom byste měli ochutnat zdejší specialitu ve formě langoše s pastrami a kyselými okurkami nebo tu s příchutí Středomoří, které dodávají na nevšednosti krevety.

Reklama
Reklama