Jaro, teplo a volno. Trojkombinace, která láká k výletům i cestám na nová místa. Jenže sehnat na posledních chvíli ubytování na prodloužený velikonoční víkend je skoro tak složité jako uplést pomlázku jednou rukou. Tahle výzva se ale nakonec zvládnout dá. Ve spolupráci s Amazing Places jsme vytipovali pár stylových míst na last minute velikonoční dovolenou.

Penzion Kůlna

Zmizet z města a užít si ticha, klidu a jarní přírody? Jestli takhle vypadá vaše představa o ideálním velikonočním víkendu, pak je tohle tip zrovna pro vás. Penzion Kůlna stojí na samotě mezi loukami a lesy nadosah Moravskému krasu. Stylově a jednoduše zařízený penzion s velmi dobrou kuchyní leží přímo u cyklostezky a to je dobře, protože na kole se dá skvěle projet i na nedalekých singletrailech.

Roubenky na stráni

Nádherným výhledem na Beskydy se pyšní Roubenky na stráni u Ostravice. Jsou kousek od cesty třeba na Lysou horu, ale správně tady bude i ten, koho spíše než výlety láká posezení na zahradě u grilu. Pro děti tu mají pískoviště i trampolínu a pro rodiče řešení v podobě svaté trojice – sauna, vířivka a vinný sklep.

Hotel Central Park

Příroda je fajn, ale pokud jste spíš zastánce civilizace, designový hotel Central Park v lázeňských Poděbradech vám dokáže, že se dá dobře odpočinout i v srdci města.

Za tímhle skvostem stojí bratři Fialovi, kteří nejsou v oboru žádným nováčkem, v Poděbradech ostatně vlastní ještě dvě další „amazing places“. Tady se vám bude líbit, pokud toužíte přes den brouzdat po kolonádě nebo si užívat procházky kolem Labe, večer si odpočinout ve wellness a ráno si v klidu vychutnat božskou snídani. V Central Parku, který před necelými sto lety fungoval jako soukromá klinika, zkrátka i dnes sázejí na péči o tělo i duši.

Ultra Premium Apartments

Nádherné, cool, do detailů promyšlené a okouzlující, takové jsou apartmány v Českém Krumlově, které nesou maličko přifouknutý název Ultra Premium Apartments. Ale co naplat, tohle je prostě čirá krása a radost v nejvyšším moderním luxusu a přitom v historickém domě z 16. století v centru Českého Krumlova. Bonus navíc? Skvělé bistro ve stejné budově.

Hotel Aplaus

Jmenuje se Aplaus a ten si autoři tohoto hotelu v Litomyšli rozhodně zaslouží. Pokud míříte právě do Litomyšle, je krásný podnik, který vznikl sloučením tří památkově chráněných objektů, ideálním cílem. A do Litomyšle byste zavítat skutečně mohli, není to město jen plné památek, ale i svěží moderní architektury. Ostatně ne nadarmo se jí říká hlavní město současné české architektury.

Dům Hostů, Klášter Broumov

Dost bylo ruchu měst, zpátky za klidem. Bezkonkurenční odpočinek a atmosféru najde člověk v klášteře. Ne bezdůvodně je v tomto směru vyhlášený Klášter Broumov a jeho zrenovované mnišské cely v Domě hostů.

Jestli jste tady ještě nebyli, neváhejte, tohle je jedinečný zážitek, navíc v oblasti plné krásné přírody i barokních památek, které ani za prodloužený víkend člověk nestihne všechny objevit.

Wellness Hotel Volarik

Tohle je ráj na jihu Moravy. Čtyřhvězdičkový hotel Volarik v krásném Mikulově má na střeše úchvatné sky wellness – luxusní oázu, ze které je báječný výhled do okolních vinic i Pálavských vrchů. Specialitou je tady kelo sauna neboli podzemní rituální sauna ze sto let starých stromů.

Ačkoli je hotel kousek od náměstí v Mikulově, ani na jídlo odsud nikam chodit nemusíte, o skvělou gastronomii se postarají přímo v hotelové restauraci.

Hotel Ostrov

Jižní Čechy nebo jižní Morava, to jsou notoricky známé a lákavé cíle. Stejně přitažlivé jsou ale taky trochu divočejší severní Čechy. Skály a lesy Tiských stěn jsou dokonalým místem pro výlety s dětmi a ubytovat se tady dá nejlépe v moderním a baby-friendly hotelu Ostrov, který je v srdci Českého Švýcarska.

Po celodenních výletech do fascinující přírody člověk ocení nejen zdejší vynikající kuchyni, ale i širokou wellness nabídku včetně krytého bazénu.

TwoFingers

Nejlepší wellness je ale nakonec stejně jarní příroda. Zpěv ptáků, šumění lesa, vůně kvetoucích stromů a pohled do liduprázdného okolí. To je přesně to, co člověk najde, když se ubytuje v maringotkách TwoFingers ve východních Čechách, kousek od Náchoda.

Tady se člověk může kochat okolím i tichem. A to bez lidí a signálu v telefonu nebo internetu. Kdo chce zkrátka vypnout a dobít baterky, pro toho je tohle místo, ve kterém dostane ráno naservírovanou čerstvou snídani za dveře maringotky, ideálním cílem.