skip to main content
Jak být lepší

Lepší a bezpečnější. Čím můžete nahradit WhatsApp?

2 minuty čtení

Určitě už jste zaznamenali, že aplikace vlastněná Facebookem se v posledních několika měsících potýká s velmi vážnými problémy se zabezpečením.

Jaké jsou tedy další varianty?

Signal

Reklama

Signal je díky vysoké úrovni ochrany osobních údajů, bezpečnosti uživatelů a transparentnosti často doporučovanou aplikací. Podporuje textové a skupinové zprávy, mediální zprávy pro obrázky, audio, video a dokumenty, a dokonce i hlasové hovory nebo videohovory mezi uživateli.

Veškerá komunikace v aplikaci Signal je šifrována end-to-end a můžete nastavit časovač pro automatické mazání zpráv. Vývojáři také pracují na snížení množství požadovaných informací o odesílateli nezbytných pro doručení zprávy. 

Signal si můžete stáhnout pro iOS, Android, Windows, macOS a Debian-Linux.

Viber

Funkce chatu Viber zahrnují skupinový chat, okamžité hlasové a video zprávy a tisíce gifů a animovaných nálepek. Můžete si i nainstalovat rozšíření chatu, abyste mohli sdílet YouTube videa, hudbu ze Spotify, informace o poloze a další. Viber také podporuje audio a video hovory. 

Všechny zprávy na serveru Viber jsou šifrovány end-to-end a lze je načasovat, aby se samy smazaly. Viber také obsahuje funkci „Důvěryhodné kontakty“, která vám pomůže ověřit totožnost dalšího účastníka chatu zaměněním tajných klíčů. Pokud váš kontakt v budoucnu změní údaje o svém účtu, aplikace je zaktualizuje.

Viber zobrazí vaši dostupnost podobně jako Facebook Messenger, ale je možné to deaktivovat, pokud budete někdy potřebovat svůj stav skrýt. Pomocí PIN kódu můžete také zakázat přečtení, skrýt konverzace a uzamknout zprávy.

Reklama

Viber je k dispozici pro Android a iOS, které lze synchronizovat na plochu Windows nebo Mac.

Telegram

Stejně jako mnoho dalších zde uvedených aplikací poskytuje Telegram šifrování typu end-to-end pro veškerá nastavení komunikace a automatické mazání. Umožňuje uživatelům odesílat textové a mediální zprávy a podporuje skupinové zprávy, které mohou obsahovat až neuvěřitelných 200 tisíc lidí v jednom konverzačním vláknu.

Chat na cloudovém základu Telegramu běží na globálně distribuovaných serverech, o kterých Telegram tvrdí, že mohou doručovat zprávy rychleji než jakákoli jiná dostupná aplikace pro zasílání zpráv. To také znamená, že můžete synchronizovat zprávy na všech svých zařízeních a pro sdílená média získáte neomezené úložiště. (Pokud jste vývojář, Telegram API je zcela open source a zdarma k použití.)

Telegram je k dispozici pro Android, iOS, Windows Phone, Windows desktop, Linux (32- i 64bitový), MacOS a také nabízí nativní webovou verzi aplikace.

GroupMe

Jak název napovídá, GroupMe je služba skupinových zpráv, která poskytuje chat napříč platformami. Je ve vlastnictví společnosti Skype, a tedy Microsoftu, takže není otevřeným zdrojovým kódem jako ostatní služby v tomto seznamu. Rovněž podléhá stejným postupům shromažďování dat jako všechny produkty společnosti Microsoft a neobsahuje šifrování – ani mnoho funkcí zabezpečení jiných aplikací, které jsme zahrnuli. Co však GroupMe odlišuje, je zaměření na skupinový chat a několik dalších zábavných funkcí.

GroupMe umožňuje uživatelům sdílet videa, obrázky a dokumenty, jež lze zobrazit v režimu „Galerie“, který zobrazuje všechna média sdílená v historii skupiny. Můžete dokonce odesílat přímé zprávy konkrétním uživatelům ve skupině. GroupMe také podporuje sdílení polohy, jakož i sekundární funkce, jako jsou „oblíbené“ zprávy a vlastní sady emoji založené na aplikaci.

Existují aplikace pro Android, iOS a Windows GroupMe a webový chatový klient. 

Reklama
Reklama