Liberecká firma Hardwario, která se zaměřuje na takzvaný internet věcí (IoT), obdržela v pátek souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií. Společnost tak vstupuje na trh START Burzy cenných papírů Praha.

„Veřejná nabídka akcií a vstup na pražskou burzu jsou zásadním milníkem v rozvoji naší společnosti. Dáváme možnost i dalším investorům, kteří nám chtějí pomoci zrychlit růst a plně rozvinout naše know-how,“ uvedl ředitel a spoluzakladatel společnosti Alan Fabik. Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic doplnil, že je skvělé, že se na startovní čáru staví další firma z oboru, který není doposud na trhu reprezentován.

V nabídce bude 2 870 000 kusů akcií. Cenové rozpětí objednávek bylo stanoveno od 17 korun až do 25 korun za jednu akcii. Minimální velikost objednávky činí tisíc kusů akcií, tedy 17 tisíc až 25 tisíc korun. Společnost očekává, že prostřednictvím IPO získá nový kapitál v objemu 48,79 milionu až 71,75 milionu korun. 

Akcie společnosti bude možné upsat ve veřejné nabídce prostřednictvím člena burzy od 4. do 18. října. Následně se s akciemi firmy bude obchodovat na trhu START pražské burzy. 

Získané peníze chce Hardwario využít k posílení provozního cash-flow a obchodu, ale rovněž skladových zásob a vývoje vlastních inovativních produktů.