V Brně vyrostla další část města, kde můžete strávit klidně celý den. Ulice Dvořákova a Vachova najdete v těsném sousedství vyhlášeného Jakubského náměstí a obě se začínají plnit super podniky a obchody. Některé tu jsou už dlouho, jiné přibyly nedávno.

Pojďte si užít skvělý den, při kterém nemusíte udělat víc než 100 kroků.

Připravili jsme pro vás průvodce i mapku, kdybyste se na těch několika stech metrech čtverečních náhodou ztratili (ostatně začínáme se sklenkou martini v ruce a končíme drinkem dle vaší volby).

4pokoje

Začněte stylově ve 4pokojích na Cold brew martini dle jejich vlastní receptury. Je tak žádané, že ho tady čepují z pípy, a k tomu vám ten nejmilejší personál v Brně udělá tak dobrou omeletu s čedarem, že se na ní okamžitě stanete závislí jako autorka tohoto článku.

Atmosféra pokojů s mottem 4p („paráda, paradox, paradise, pořád“) a skvělým playlistem vás stoprocentně nakopne a nezkazí žádné ráno.

Jacob & The Stylers

Hned potom se vydejte za roh ostříhat do Jacob & The Stylers. V tomhle velkorysém kreativním prostoru vás učešou opravdu jinak. Šéf salonu Jakub Budínský absolvoval londýnskou akademii Toni & Guy – pro značku pracoval v Kensingtonu, kam chodí třeba topmodelka Kate Moss. Ohromí vás svým přístupem a umem. A když bude hezké počasí, udělá vám vlasy pod širým nebem na zahrádce ve vnitrobloku.

Jeho „stajlers„, jak nazývá svůj tým kadeřníků, je rozmanitý žánrově i kulturně, takže tu narazíte třeba na vlasového profíka z Keni. A jako bonus se můžete v tomhle podniku nechat opečovat prvotřídní kosmetikou Eminence. Prostě jako ze škatulky.

Nija’s Poke‘ Bar

Po super sestřihu si musíte dát oběd v nejkrásnějším a nejvoňavějším poke food baru v Brně, který sídlí hned vedle. Jeho majitelé Adam Vaškeba a Nikol Květová celý podnik dotáhli k dokonalosti. Udělají vám „misku plnou dobrot“ z těch nejčerstvějších ingrediencí. Všechno tady je tak dobré a krásné, že vám to na jednu instagramovou fotku stačit nebude.

A co teprve, když u toho budete pít jejich fresh juice mixovaný z čerstvé maracuji, manga, melounu, ananasu a banánu… Na kafe po obědě si můžete buď přesednout o lavici vedle do Rotor Baru, nebo klidně zůstat v Nija’s, podniky to jsou spřátelené a do Poke vám jakékoli kafe přinesou.

Wolfgang Store

Účes krásný, žaludek plný. Takže teď to chce trochu nakupování, ne? O to se postará tým z českého módního butiku Wolfgang, který má svůj designový obchod hned za rohem.

Nakoupíte tady doplňky různých ikonických značek, ale především jejich vlastní kožené tašky a oblečení vyrobené u nás, u kterého po pár dnech nošení zjistíte, že nutně potřebujete další.

Barbora Rous Květová – Něco navíc

V květinářství Něco navíc v sousedním vchodu si pak kupte puget květin od Barbory Rous. Tenhle osobní prostor vás osvěží – tak trochu galerie, tak trochu místo pro workshopy, kde najdete i spoustu jiných něžných drobností, objektů a výtvorů od mladých designérů, kterými uděláte radost i někomu jinému.

Akvárna

Cesta k téhle prosklené minimalistické restauraci s otevřenou kuchní vám zabere asi 20 kroků. Pokud ještě hlad nemáte (což by byla škoda, protože mají skvělý veganský, jehněčí či hovězí tajine, dělaný v originálních nádobách, které si šéfkuchař zajel osobně koupit do Maroka), dejte si tu třeba jejich tonik bez chininu, který si sami vyrábí, stejně jako sójové mléko, nakládané citrony a mnoho dalších ingrediencí, ze kterých tady majitelé a zároveň zaměstnanci každý den kouzlí skvělé gastrozážitky i atmosféru.

Nemáte dost? Vaše kroky (a pořád jich bude jen pár) teď můžou vést třeba do Just WINE na dobrý spritz nebo rovnou do BKN na koktejl. Nebo si sedněte na patník a dejte si pivo v Lokále.