Když jste nejlépe placeným sportovcem současnosti, nejspíš se nebudete vozit ojetým kombíkem: chce to pořádně utrácet. A aktuální sportovní jednička, zápasník Conor McGregor, který si jen v minulém roce přišel na úctyhodných 180 milionů dolarů, v tom jde dokonale příkladem.

Nedávno se na Instagramu pochlubil svým posledním nákupem. „Moje Lamborghini jachta je hotová,“ napsal u fotky devatenáctimetrové jachty Tecnomar for Lamborghini 63, která stojí 3,6 milionu dolarů – v přepočtu asi 78,5 milionu korun.

Loď s přezdívkou „superauto moří“ se ve své kategorii řadí k nejrychlejším. A standardům automobilky odpovídá i design: podle popisu má exteriér „ztělesňovat DNA Lamborghini“.

Zelená barva je stejného odstínu jako Lamborghini Sian, kožené sedačky pocházejí z modelu Huracán Evo a volant z Aventadoru. Konstrukce je samozřejmě z uhlíkových vláken.

Číslovka 63 v názvu odkazuje kromě délky (63 stop) také na rok 1963, kdy byla automobilka založena. Zároveň bude jachet vyrobeno jen 63. McGregor získal model číslo dvanáct, odkazující na jeho whiskey Proper No. Twelve, kterou zápasník rozjel v roce 2018 a letos na jaře už prodala lahve za 150 milionů dolarů.

Tecnomar a Lamborghini oznámili spolupráci loni v červnu, McGregor si svou loď objednal na podzim.

McGregor si na podobné „hračky“ potrpí. Jeho vozový park čítá Lamborghini Aventador Roadster a Urus, McLaren 650S, Rolls-Royce Ghost a Phantom Drophead Coupe, Bentley Continental GT nebo BMW i8.

Na „skromnější“ vyjížďky, třeba vyzvedávání dětí ze školy, pak irský bijec bere Land Rover Range Rover a Land Rover Discovery.