skip to main content
Sport

Logan Paul versus Floyd Mayweather. Youtuber si jde pro nakládačku od boxerského šampiona

Když do ringu proti sobě postavíte parní válec a koblihu, můžete se spolehnout na dvě věci. Souboj to bude krátký, ale mediálně vděčný. Nic není uspokojivé tak jako marmeláda kanoucí z trosky koblihy pod ultimátní silou kovového válce. A sázkový kurz na koblihu bude snový.

Právě takový apel bude mít zápas Floyda Mayweathera s Loganem Paulem, který proběhne v únoru. Mayweather je boxer s historicky nejvíce zápasy bez porážky, nejlépe vydělávající boxer všech dob a domácí násilník, který si za mlácení žen odseděl dva měsíce ve vězení. Logan Paul je youtuber, který se do historie internetu zapsal zejména svým nevkusným videem z japonského lesa sebevrahů, kde si dělal srandu z nalezeného oběšence.

Paulovi je 25, Mayweatherovi 43. Paul má 22 milionů odběratelů na YouTube, Mayweather byl podle amerického Forbesu dva roky po sobě označen za nejlépe vydělávajícího sportovce světa a celkový obrat jeho kariéry je odhadován na 1,67 miliardy dolarů.

Očekávaný souboj iniciovala slovní přestřelka na Twitteru, kdy se Mayweather opřel do boxujících „děcek z YouTube“ a do debaty se s ním pustil Paulův neméně neslavně proslulý youtuberský bratr Jake. „Vždyť je mu nějakých padesát,“ pravil, „ten patří tak do domova důchodců.“ A bylo vymalováno.

Reklama

Očekávaný souboj nebude ani pro jednoho z borců prvním mediálně vděčným střetem napříč všemi myslitelnými žánry. Vzájemné zápasy youtuberů nejsou ničím novým a Logan Paul už se takhle dvakrát utkal se svým youtuberským sokem KSI.

Nedalo se na to koukat, ale vydělalo to: jejich první setkání v ringu se stalo nejsledovanějším amatérským boxerským zápasem všech dob a jen na vstupenkách vydělalo 3,5 milionu dolarů. Mayweather si to takhle slavně mezioborově rozdal zase se šampionem MMA Conorem McGregorem, z čehož mu šlo do kapsy 280 milionů dolarů a na vstupenkách se vybralo přes 55 milionů.

Bitka Mayweather vs. Paul proběhne 20. února 2021. Víte co? Zapomeňte na koblihy a parní válce. Naše profesionální předpověď zní, že to bude podobný zážitek, jako když pošlete do ringu bitevní vrtulník AH-64 Apache a takovou tu oranžovou tatrovku, se kterou jsme si hrávali na pískovišti.