skip to main content

Loki, vrah Farrell i mystéria Nicole Kidman. Seriálové tipy na deštivé letní dny

Po parném období nám léto ukázalo i druhou stránku: déšť, ochlazení, zkrátka ideální podmínky pro to zůstat doma. Naproti tomu naštěstí jdou i streamingové stanice, které začínají spouštět atraktivní seriály jako stvořené pro deštivá odpoledne.

Vybrali jsme ty nejzajímavější novinky, které měly premiéru v uplynulých týdnech, případně se jí dočkají zanedlouho. A v době, kdy kina přebytkem trháků stále netrpí, představují perfektní kratochvíli.

Pan Corman (Apple TV+)

Joseph Gordon-Levitt se blýskl ve filmech 50/50, 500 dní se Summer nebo Looper, ale v posledních letech už o něm tolik slyšet nebylo. Jeho aktuálním trumfem má být seriál Mr. Corman, který napsal, režíroval a zahrál si v něm hlavní roli.

Série sleduje osudy třicátníka, jehož život se nevyvíjí úplně podle představ. Gordon-Levitt ho popisuje jako “nešťastnou verzi sebe sama”. Zní to jako oddychovka o příhodách osamělého smolaře, ale jak bude zábavná? Napoví 6. srpen, kdy se vysílá první díl.

Loki (Disney+)

Šestidílný seriál z marvelovského vesmíru se nedávno dočkal vyvrcholení a mezi fanoušky silně zarezonoval. Co se zdálo být další sólovkou jedné z mnoha postav Marvelu, se nakonec ukázalo vizuálně nápaditým seriálem s neustálými zvraty a okouzlující trojicí Tom Hiddleston, Owen Wilson a Sophia Di Martino v hlavních rolích. 

Děj Lokiho navíc zřejmě bude mít významné dopady pro celý Marvel Cinematic Universe, tudíž se vyplatí zhlédnout všem, koho tahle mánie pohltila. A od 11. srpna mohou navázat animovaným seriálem What If…?, který vypráví o tom, co by se dělo, kdyby zásadní filmové momenty z marvelovské ságy proběhly odlišně.

Ted Lasso – 2. série (Apple TV+)

Konstatování, že Ted Lasso je komedie o fotbalovém trenérovi, může polovinu čtenářů hned odradit. Ale nemělo by! Je to komedie chytrá, optimistická, zkrátka klasicky “feel good”, která vtáhne i ty, kdo neví, co je ofsajd, případně to třeba ani vědět nechtějí. 

Reklama

V hlavní roli trenéra amerického fotbalu, který se přestěhoval do Evropy, hraje Jason Sudeikis a sbírá ceny na všech frontách. Druhá řada odstartovala 23. července.

The Outer Banks – 2. série (Netflix)

Mezi všemi fantasy, sci-fi či historickými seriály je The Outer Banks na Netflixu příjemným zjevením. Dobrodružná teenage podívaná o hledání pokladů představuje ideální letní podívanou s přiměřenou dávkou napětí. Koncem července dorazila druhá řada, která na solidní úroveň té první důstojně navázala.

Nine Perfect Strangers (Hulu)

Potenciální hit tohoto léta? Čistě dle jmen by mělo jít o sázku na jistotu. Autorem seriálu je David E. Kelley, scenárista Mělas to vědět nebo Sedmilhářek. Stejně jako u druhého jmenovaného seriálu mu jako předloha sloužil román Liane Moriartyové. A všechna tři díla pak spojuje i hlavní herecká hvězda Nicole Kidman.

V seriálu se sejde devět lidí na desetidenním wellness retreatu, kde se záhy ukáže, že věci nejsou takové, jak se na první pohled zdají. Na tohle mysteriózní dobrodružství navíc Kidman nebude sama, ve hvězdném obsazení ji doplní Luke Evans nebo Michael Shannon.

The North Water (AMC+)

Bývalý vojenský chirurg Patrick Sumner se přihlásí na velrybářskou výpravu do Arktidy na lodi lovců velryb, kde se snaží zapomenout na svoji minulost. Jenže brzy se ukáže, že s ním na lodi pracuje i harpunář Henry Drax, psychopat a vrah, který z očistné plavby udělá boj o přežití.

Kromě neobvyklého a atraktivního zasazení poutá The North Water pozornost tím, že v něm hraje Colin Farrell; nikoliv však chirurga, ale právě psychopata Draxe. Seriál odstartoval v půli července a má příjemný rozsah pěti epizod, tudíž už pomalu spěje do svého finále.