skip to main content

Majitelé Mezi plůtky otevírají novou chalupu, funguje jako antidepresivum

3 minuty čtení

Příroda léčí. A máloco umí nánosy civilizace a jedovatého stresu smýt tak efektivně jako voda z hor. Bystřina běžící lesem, zběsile jiskřivá, ledově chladná, zpomalí jen na chvíli, v jedné zákrutě a možná v té další a už zase uhání.

Stačí sledovat a poslouchat to klokotání, nechat se obejmout vůní lesa a plynout chvíli s ní… Abrakadabra – a deadliny, výsledovky, meetingy na Zoomu, provozní, finanční, čisté i nečisté výsledky hospodaření, to všechno vzal proud.

Hlava je na chvíli tak krásně prázdná, jste v ní jen vy a žádné starosti. Kdeže teče ta kouzelná živá voda? V každém lese. Stačí vyrazit.

Reklama

Ale kdybyste hledali místo, kde se tahle magie násobí, jeďte do Beskyd. Na konci Čeladné odbočte z hlavní na úzkou cestu, co se lesem vine podél zátočin Huťského potoka, přes mostek ve stráni a jste tu.

Dům z kamene, louka, les, hory. A šepot horské bystřiny. Víc nepotřebujete. Víc ani nechcete. Vítejte Mezi lukami, v novém projektu manželů Hradilových, kteří jsou podepsaní pod známým boutique hotelem Mezi plůtky.

Reklama

Tohle místo je pokračováním jejich příběhu, nová kapitola. Začala přitom podobně jako kdysi Mezi plůtky. „Šli jsme na procházku a já si všimla téhle staré roubenky. Nebyla dokonale krásná, měla za sebou dost necitlivou přestavbu. Ale to místo. To jsem nemohla dostat z hlavy,“ vzpomíná Daniela Hradilová.

A tak prastarou chalupu nakonec koupili, očistili od vrstev balastu dvacátého století, opravili s úctou k původnímu řemeslu a nechali ji znovu se zrodit v modernějším pojetí. Jako chválu minimalismu, krásnou ve své jednoduchosti.

„Věřím, že u rekonstrukcí musíte naslouchat, co vám to místo říká. Musíte ho poznat, souznít s ním – a tohle souznění nenajdete u rýsovacího prkna ani u počítače,“ říká Hradilová, vystudovaná právnička, kterou osud přivedl k architektuře a designu.

Reklama
Reklama