Účast na týdnech módy, modely na červeném koberci, kvalitní design i zpracování a hlavně příjmení, které zná po celém světě skoro každý (ať už fanoušek Spice Girls, nebo fotbalu). A ani to není záruka úspěšného byznysu.

Za čtrnáct let své existence se módní značka Victorie Beckham už devátým rokem utápí v červených číslech. A teď už je pohled na účetní výkazy tak špatný, že bude chtít hodně dobré vůle udržet ji při životě – nebo alespoň prodloužit její momentální vegetativní stav. Tu ale manželé Beckhamovi mají.

A nová čísla ukazují, že by přece jen mohlo svítat na lepší časy.

Kolekce jaro/léto 2023 měla premiéru na týdnu módy v Paříži. | foto Profimedia

Módnímu brandu, který v posledních letech utrpěl především kvůli celosvětové pandemii, totiž velmi pomohla kolekce dekorativního make-upu. Oproti loňskému roku se tak ztráty společnosti snížily z 8,6 milionu liber, tedy zhruba čtvrt miliardy korun, na 5,9 milionu liber, něco okolo 160 milionů korun. Prodeje tedy vzrostly o ucházejících 14 procent.

„Vstupujeme do nové éry a všechna naše energie je zaměřena na urychlení růstu a využití plného potenciálu značky,“ řekla k červeným číslům za rok 2021 generální ředitelka módní značky Marie Leblanc.

Victoria Beckam v modelu vlastní značky. | foto Profimedia

Komentovala tak fakt, že do značky Victoria Beckham alokovali soukromou investiční společnost NEO Investment Partner, která má za cíl vzít si pod lupu nadbytečné výdaje v oblastech, jako jsou látky, logistika a také vývoj. Značka zkrátka potřebuje projít pořádnou revizí.

Manželé Beckhamovi na prodělečném byznysu ale nijak netratí. Z části proto, že spoluvlastní firmu NEO Investments, ale před bankrotem je chrání také fakt, že se nejedná o jedinou značku, kterou jejich společnost Beckham Brand Holdings zaštiťuje.

Prvních několik let se módní značce dařilo. Victoria Beckham si za ni dokonce odnesla módního Oscara od CFDA Awards.

Tohle malé impérium vykázalo za rok 2021 čistý zisk 19,1 milionu liber. Z výnosů módní značky Victoria Beckham si manželé na výplatní pásku jako ředitelé společnosti navíc připsali plat 2,1 milionu liber a dividendy ve výši 6,3 milionu liber.

A znáte to – když dáte milion k milionu, tak se vám táhne dobře i skomírající byznys. Rozhodně se navíc nejedná o jediné zisky hvězdného páru. Pár milionů liber bývalý fotbalista inkasoval například za kontroverzní spolupráci s Katarem.