skip to main content
Auto

Je libo martini z kufru Rolls-Royce Cullinan? Může být. Stačí najít 400 tisíc

Čas pikniků se blíží. A přesně proto je tu Rolls-Royce Cullinan, který zastávku na občerstvení z vlastních zásob dokáže proměnit v zážitek na úrovni. A nemusí zůstat jen u skleničky míchaného koktejlu.

Když dáte za auto přinejmenším devět milionů korun, jako v případě SUV Rolls-Royce Cullinan, chcete to mít hezké se vším všudy. A Rolls-Royce je přesně ta automobilka, kde tohle chápou naprosto dokonale. Nemusí přitom jít jen o zážitek během jízdy, ale i o ten, za kterým vás luxusní SUV doveze. 

Reklama

Je přitom úplně jedno, jestli rádi fotografujete, chytáte ryby, chodíte lovit do lesa nebo jen prostě občas rádi zastavíte na místě s krásným výhledem, kde se dá kochat a debatovat se skleničkou vlastnoručně namíchaného drinku v ruce. Cullinan v tomhle nemá omezení. Stačí si při objednání vašeho nového auta jednoduše říct, co byste potřebovali. A pak to tedy také zaplatit.

V každém případě základ pro splnění vašeho přání bude zavazadlový prostor o objemu 1903 litrů v největším Rolls-Roycu historie. V něm designéři ukryli kazetu, které říkají rekreační modul. Je to vlastně úložný prostor o objemu 48 litrů, který se stiskem jediného tlačítka vysune, aby odhalil to, co si zákazník objednal. Každá část takové výbavy je pak uložena zvlášť, aby byla dostatečně chráněna a zároveň jednoduše na dosah.

Limity přání u Rolls-Royce nejsou, takže kazeta může být vybavená prakticky čímkoli. Jisté je, že to bude vždy jen to nejlepší a nejluxusnější. Britská automobilka pro lepší představu, jak jeden takový splněný sen může vypadat, ukázala například sadu pro koktejlový dýchánek.

Reklama

Kufr vašeho Cullinanu se tak může rozrůst jednak o samotný výsuvný box, ale především set osmi skleněných sklenic a dalšího vybavení, které vám maximálně usnadní přípravu například oblíbeného ginu s tonikem. Jen je potřeba počítat s tím, že cena takových drinků nebude nízká. Rolls-Royce si za tenhle konkrétní set včetně výsuvné kazety řekne o víc než 400 tisíc korun. Ale kdo by to řešil…

Předplatné Forbesu
A CO?
Forbes 11/2021

Rolls-Royce navíc ukázal, že ani jeho zákazníci se nemusí bát jít s dobou. Alespoň pokud jde o technologie. Problém totiž není ani technologický box, který ocení styloví fanoušci fotografie. Ti si mohou nechat dát do kufru auta dron DJI Mavic Mini, iPad od Applu, šestnáctipalcový Apple MacBook Pro nebo prémiová (jak jinak) sluchátka Riccioni Sennheiser PXC550 MkII, která potlačují okolní hluk.

A pak je tu ještě jedna vychytávka spojená se zábavou a zavazadlovým prostorem. Ta se hodí pro všechny ty, kteří na nějaké velké venkovní aktivity nejsou, ale třeba jen rádi zastaví a na čerstvém vzduchu pozorují, co se děje kolem. V Rolls-Roycu vědí, že při tom nemůžete jen tak sedět na hraně kufru, a proto mají tradičně něco navíc.

To navíc je dvojice sedadel se stolečkem uprostřed, která se opět pouhým stisknutím tlačítka sama vysunou ze spodního víka kufru. A pak už je jen na vás, jestli budete pozorovat závody chrtů nebo přehlížet panoramata Azurového pobřeží. Z křesílek za půl milionu korun.

Reklama
Reklama