Je to sotva měsíc, co podnikatel Michal Mička podal na své firmy C2H Retail Holding a C2H Financial, skrze které ovládal české oděvní značky Pietro Filipi a Kara, návrh na prohlášení konkurzu. Teď podobný osud čeká i jeho samotného.

Insolvenční návrh spolu s návrhem na oddlužení, o o čemž Mička hovořil v rozhovoru pro Forbes už v únoru, na sebe podal v pondělí 26. dubna, jak prvně upozornil server E15.

Své osobní dluhy přitom vyčíslil na nejméně 120 milionů korun. Další potenciální závazky na něj pak mohou dopadnout z titulu ručitele za dluhy společností z jeho skupiny C2H.

Největším Mičkovým věřitelem je podle návrhu pražský realitní podnikatel Martin Hes, který si na podnikateli nárokuje 117 milionů korun. Hes na počátku letošního roku vstoupil do realitního projektu Rezidence U Hvězdy, na němž se Mička do té doby podílel, ale posléze z něho musel kvůli situaci ve skupině C2H vystoupit.

Pohledávky si na Mičkovi a jeho firmách nárokují také syn majitele českobudějovické firmy Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislav Bříza mladší nebo majitel skupiny Livesport Martin Hájek.