Investiční skupina Supernius miliardáře Tomáše Chrenka v říjnu koupila společnost Nečtinská zemědělská od Seven Reality podnikatele Romana Hlaváčka. Pro dvaadvacátého nejbohatšího Čecha je zemědělství úplně novou oblastí podnikání. Informoval o tom server E15. Přesná výše transakce známá není, podle deníku a jeho zdroje by se však mohla pohybovat v nižších stovkách milionů korun.

Supernius transakci potvrdil, k jejím detailům se ale nevyjádřila ani jedna ze stran. Deník E15 s odkazem na svůj zdroj uvedl, že nešlo o plánovaný vstup do zemědělství, nýbrž o příležitost, která se na trhu naskytla. S ohledem na celkovou stabilitu zemědělského sektoru je podle analytika společnosti Patria Corporate Finance Václava Sikory hlavní motivací podobných aktivit investice do zemědělské půdy, jejíž hodnota dlouhodobě roste.

Agropodnik z Plzeňska se věnuje především živočišné výrobě. Chová masná plemena skotu a ovcí – dohromady stovky kusů. V rostlinné produkci se zaměřuje na krmiva a prodej obilovin. S rozlohou 1700 hektarů se podnik řadí mezi středně velké zemědělské společnosti. Jeho tržby se ročně pohybují ve vyšších desítkách milionů korun a zisk v nižších jednotkách milionů korun.

Chrenek podniká zejména v ocelářství a ve zdravotnictví. Vlastní majoritní podíl ve Třineckých železárnách a v síti zdravotnických zařízení Agel. Ovládá také chovatelský řetězec Pet Center.