skip to main content

Monaco Safe. Knížectví kromě luxusu nově láká i na koronavirové bezpečí

Cítíte potřebu dostat se z toho všeho? Zapomenout na chvíli na pandemii a jen tak si užívat? Pak se vydejte do Monaka.

Neopakovatelná destinace luxusních požitků, návnada vysokých sázek, rychlosti i života na vysoké noze letos nabízí zcela nové lákadlo – bezpečí.

Monacké knížectví zahájilo letní sezonu mnoha novinkami včetně certifikátu „Monaco safe“, který návštěvníkům slibuje zdravotně nezávadné prostředí na nadstandardní úrovni. Pro profesionály v pohostinství, obchodech i všech institucích to znamená přísná hygienická pravidla a náročná kritéria provozu i kontroly, které v případě nedostatků ukládají vysoké sankce i odejmutí certifikátu.

A kromě toho vás čeká nově zrekonstruovaná hotelová ikona Hôtel de Paris Monte-Carlo, nákupní, rezidenční a kongresové centrum One Monte Carlo nebo například nová podoba náměstí před emblematickým kasinem.

Zde je několik tipů, jak si svou případnou návštěvu Monaka můžete užít.

SPA Givenchy – Odpočinek pro ženy 

Odysea do říše luxusu by pro každou ženu měla začít chladivým relaxem v designově vytříbeném Spa Metropole by Givenchy, které vás připraví na pobyt v Monaku v plné záři.

Foto: Spa Metropole by Givenchy
Reklama

Podle zakladatele značky Huberta de Givenchy se tajemství elegance skrývá v tom, že jsme každá sama sebou. V duchu této filozofie vstoupíte do vzdušného elegantního prostoru Spa hotelu Metropole v minimalistickém černobílém ladění, kterému vdechl styl známý pařížský architekt Didier Gomez.

Na lázeňské zážitkové ošetření vás nejdříve připraví výběr vůně s olifaktickým testem vašich preferencí a pak vás čeká exkluzivní péče založená na principu kryoterapie. Kosmetička vám s přesnou choreografií uvede obličej do nové, odpočaté podoby a dodá oblíbený look Givenchy, sametový make-up, výrazné řasy ve stylu 60. let – lesklé vinylové oční linky a divoká červená rtěnka Rouge Interdit. A jde se do víru monackého života!

Musée Océanographique – Zadržte dech 

Na procházce kolem knížecího paláce vás v unikátním Oceánografickém muzeu čeká jedna z hlavních letošních atrakcí: výstava Immersion, která návštěvníkům nabízí virtuální prohlídku Velkého bariérového útesu jako ve skafandru potápěče.

Rozmanitost jednoho z ohrožených přírodních divů světa vám zprostředkuje 3D technologie se zobrazením v reálném čase. Zažít můžete blízké setkání s ohromující velrybou, která vás majestátně ignoruje při monumentálních piruetách, potulování se po dně Bariérového útesu, komunikaci pohybem s planktonem i žraloky.

Ambiciózní projekt, který umělecký ředitel Olivier Ferracci porovnává se sofistikovanou technologií Ferrari, vznikl synchronizací čtyřiceti videoprojektorů a dvaceti počítačů. Zábavné, didaktické a překvapující.

Monte-Carlo Bay Hotel & Resort – Jednoho rána u vody

Pokud hledáte v Monaku místo, kde byste si mohli odpočinout v bezprostřední blízkosti moře, vydejte se do středomořského paláce s neoklasickou architekturou, který jako by se vynořil z tyrkysového zálivu na východním cípu Monaka v klidném prostředí přírodní rezervace Larvotto.

Pro omezené monacké rozměry je tento velkoryse pojednaný čtyřhvězdičkový hotel svým konceptem chráněného resortu naprosto ojedinělý. Každý z elegantních, prosvětlených pokojů a apartmá nabízí výhled na moře a také všechny prvotřídní služby, které byste očekávali od luxusního hotelu.

Foto: Fabbio Galatioto

Dveře hotelu Monte-Carlo Bay vás zavedou do půvabných zahrad, které ukrývají lagunu s písčitým dnem, na jejímž okraji můžete začít den v posteli v balijském stylu, kde si můžete mezi závěsy baldachýnu užít snídani, nebo se ponoříte rovnou do bazénu obklopeného terasami, vodopády a zelenými ostrůvky a s nohama ve vodě si vychutnáte čerstvě vymačkanou ovocnou šťávu, sklenku šampaňského a další pochoutky podle přání ze speciálního „plovoucího menu“.

A ti, kteří rádi začínají den pohledem na obzor, mohou zamířit rovnou do mořského zálivu ke slunění na plážových postelích. Pokud si chcete užít celý den nerušeně, nemusíte opustit brány hotelu a vychutnávat si originální styl zdejších restaurací pod taktovkou michelinského šéfkuchaře Marcela Ravina, který vytvořil slunné středozemské menu i pro letní terasu Las Brisas. Atmosféra je zářivá a nadýchaná, s úchvatným výhled na moře směrem až do Itálie.

Restaurace Blue Bay – Šestý smysl Marcela Ravina 

Reklama

Dva kilometry čtvereční monackého knížectví představují jedinečný kulinářský melting pot. A jestli jste se usadili v útočišti odpočinku, v hotelu Monte-Carlo Bay, máte zásadní výhodu, protože svou objevitelskou cestu můžete začít ve zdejší vyhledávané restauraci Blue Bay, oceněné jednou michelinskou hvězdičkou, která ve městě platí za vyhledávanou gastronomickou instituci. 

Foto: Montecarlobsm

Marcel Ravin, šéfkuchař martinického původu, staví mosty mezi Středozemím a Karibikem a na talíři nechává vyniknout vše, co život u moře nabízí. Odvážná kreativita a intuice hrají ve stylu Ravina hlavní roli. Z otevřené kuchyně vás usměvavý šéfkuchař při cestě ke stolu pozdraví s otázkou: „Vyberete si podle menu, nebo to necháte na mně?“ a zkoumavým pohledem se ještě přeptá na vaše oblíbená jídla.

Pokud se necháte vést jeho intuicí, čeká vás překvapení v dokonalém ztvárnění chutí vašich tajných snů. „Jsem naprosto přesvědčen, že mám šestý smysl spojený s intuicí. Je to jako láska na první pohled,“ říká Ravin o své schopnosti vcítit se do chuťových pohárků svých klientů.

V nabídce jsou mořští hlemýždi s ibiškovým kaviárem a voňavou kokosovou vodou, foie gras macerované v martinickém rumu a vařené v krustě z třtinového cukru, mořský okoun s chřestem a zázvorem nebo trilogie kokosových dezertů lehkých a osvěžujících jako noční středomořský vánek. Výjimečné chutě a produkty mimořádné kvality z vlastní bio zahrádky v hotelovém komplexu. Adresa, kterou si v Monaku nesmíte nechat ujít!

Fondation Francis Bacon MB Art – S mistrem na intimní schůzce

Ani muzeum, ani galerie, ale místo osobního setkání s umělcem irského původu, jedním z nejvýznamnějších malířů dvacátého století.

Foto: Francis Bacon MB Art Foundation.

Ve sbírce nadace Francise Bacona si prohlédnete výběr obrazů od roku 1920 až po rok 1980 se vzácnými prvními třemi plátny, velké množství dokumentů, fotografií, korespondenci i originální exponáty z původního ateliéru malíře. Za důkladné prozkoumání stojí i inspirující Baconova knihovna.

Majitel této soukromé sbírky Majid Boustany kolekci, která v současné době zahrnuje více než 3000 kusů, pravidelně obohacuje o nové kousky se zvláštním zaměřením na monacké období.

Předplatné Forbesu

Monako, které pravidelně navštěvoval a nakonec se na sklonku života stal i jeho rezidentem, bylo pro Bacona předmětem vášně i inspirace. Ostříleného a vášnivého hráče přitahovalo zejména legendární kasino, ale Monako vnímal především jako místo, které pomáhá přijít na svět jeho obrazům: „Miluji život na tomto pobřeží. S jeho světlem mám vždy dojem, že jsem na pokraji skutečného mystéria.“

Návštěvu s průvodcem je potřeba si předem rezervovat (pouze v úterý a ve čtvrtek, v angličtině a francouzštině).

Song Qi –Restaurace v duchu zlatého věku Šanghaje 

Song byla jedna největších čínských dynastií, která zavedla pěstování rýže po celém světě.

V Monaku restaurace se stejnojmenným názvem pro změnu zavedla čínskou gastronomii na vysoké úrovni. Zrodila se z gastronomické vášně známého tvůrce restauračních konceptů Riccarda Giraudiho, podobně jako třeba jeho další monacký populární Beefbar.

Foto: Song Qi

Intimní restaurace je dokonalým spojením rafinovaného interiéru v duchu zlatého věku Šanghaje 30. let se srovnatelně vytříbenou kuchyní. Lahodné domácí Dim Sum, které si ve zdejším podání nezadají s originálním kantonským provedením, a stejně lahodné jsou mangová křupavá hovězí svíčková či obří krevety s papájovým salátem. Za místní specialitu ale jednoznačně platí pekingská kachna s domácími palačinkami, okurkou a jarní cibulkou.

Nikki Beach – Na vrcholu nekončících potěšení

Hotel Fairmont je z mnoha důvodů ideální základnou pro objevování Monaka. Nachází se nejen pár kroků od kasina, přímo naproti moři, ale ze střechy hotelu můžete také sledovat jako z první lóže průjezd „smrtící“ zatáčkou během slavného víkendu Grand Prix formule 1.

Foto: FMC

Jenže na téhle střeše, kde se před sedmi lety usadila světově proslulá Nikki Beach, slavnost nikdy nekončí. U vyhřívaného bazénu se uložíte do plážového kokonu Opium bed a sluníte se s nohama v tyrkysové vodě, zatímco se necháte opíjet klubovou hudbu DJů z domácí i mezinárodní scény, osvěžujícími drinky a ultra trendy klubovou atmosféru zlaté monacké mládeže.

Zásadní monacký hot spot, chcete-li vytáhnout své nejlepší značkové hodinky či brýle a být in od rána až hluboko do noci!

Reklama
Reklama