Československý startup Blockmate, který vyvíjí platformu pro spojení tradičních financí s kryptoměnami a digitálními aktivy, získává od sedmi investorů investici 1,5 milionu eur, tedy asi 36 milionů korun.

Více než polovinu obdrží od Seed Starteru České a Slovenské spořitelny, který se specializuje na investice do startupů. Na zbytek se složily mimo jiné například fondy Depo Ventures či Tensor Ventures, který spravuje peníze několika tuzemským miliardářům. Ten tento rok investoval do německé společnosti na kvantový software.

„Digitální aktiva a kryptoměny nemůžeme ignorovat, jen v Česku s nimi obchodují desítky tisíc bankovních klientů a objemy jejich obchodů se měsíčně pohybují okolo dvou set milionů korun,“ vysvětluje investici do Blockmate Jiří Skopový, lídr programu Seed Starter České spořitelny.

Blockmate nicméně není přímo nástrojem, který by umožňoval obchodování, slouží spíš k tomu, aby měli jeho uživatelé přehled o svých penězích, ať už uložených v kryptoměnách nebo jinde. Navíc poskytuje pokročilou analytiku, vyhodnocování rizik, interakce s kryptoportfoliem a řadu dalších finančních funkcí.

„Klientům nabídne ucelený pohled nejen na jejich digitální aktiva, ale na celé jejich finanční portfolio včetně standardních bankovních produktů,“ dodává Skopový.

Blockmate

Nejnovější investice pomůže společnosti urychlit snahy o revoluci ve finančních službách. „Věříme, že Blockmate má skutečný potenciál propojit kryptoměny se světem tradičních financí a zpřístupnit tak jejich obchodování úplně každému,“ doplňuje partner Depo Ventures Petr Šíma. Jeho fond už firmu podpořil dříve, a to sumou 500 tisíc eur.

Startup Blockmate vznikl v říjnu 2021 se sídlem v Bratislavě. Za rok 2022 dosáhl tržeb 367 tisíc euro, to je bezmála devět milionů korun.