Už je to tu. Prosinec je za dveřmi a přináší nejkrásnější, ale i nejhektičtější chvíle v roce. Pokud si tedy lámete hlavu s dárky a nevíte, co a kde vašim blízkým koupit, když už většinou všechno mají, zbystřete. 

Vybrali jsme pro vás deset cool obchodů v Brně, kde pohodlně nakoupíte pro dospělé i děti designové stylovky, které se z většiny pyšní ruční výrobou nebo označením „made in Česko“. 

Zapomeňte tak na stresující běhání po nákupních centrech, kupte si do kelímku horký mošt a udělejte si procházku předvánočním Brnem po hezkých malých obchodech. 

  • Pro dospělé


Place store

Už legendární obchod s českou módou, módními doplňky, porcelánem, dekoracemi, kosmetikou, papírenským zbožím i šperky na Moravském náměstí se specializuje na lokální a české tvůrce včetně profesionálního designu. Vše samozřejmě s příběhem.


Object Concept Store

Tenhle krásný obchod v ulici Údolní 25 vás růžovým neonem přitáhne už zdálky. Nabízí přírodní kosmetiku, autorské šperky, módu i designové doplňky, které umí být krásné i udržitelné zároveň.


Vavavoom

Parfumérii s kurátorskou selekcí dámských i pánských niche parfémů, péčí o pleť, dekorativní kosmetikou, luxusními vonnými svíčkami a šperky najdete na ulici Radnické 9. Se vším vám tady poradí a dostanete k tomu i kafe.


Designshop v Moravské galerii

Designový obchod v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně nabízí exkluzivní a limitované kolekce předních českých designérských ikon, publikace o umění i drobnější designové předměty.


Le Concept

Krásný obchod na Husově 13 nabízí věci do interiéru od neobjevených studií a autorů, od lamp a povlečení po přírodní kosmetiku a autorské módní doplňky.


Ty Identity

Velký obchod s produkty českých designérů, grafiků i návrhářů najdete na Grohově 6. Nakoupíte tady opravdu pro celou rodinu od stojanů na víno přes tenisky po baňky na stromeček.


Book Therapy

Knihy nesmí stejně jako ponožky pod stromečkem chybět. Ty nejkrásnější z celého světa v prostoru barokního paláce na Zelném trhu 10, kde v létě vznikl nový vnitroblok s knihkupectvím, kavárnou, masnou i bistrem.

  • Pro děti


Place baby

Obchod s různorodým zbožím pro děti v ulici Čápkově 11 má přes sto českých a slovenských tvůrců a pro děti tady seženete takřka všechno. Od botiček po velké dřevěné hračky.


Jetu Milo

Hry, knížky, papírové modely nebo třeba dřevěné hračky pro děti mají na Veveří 12. Koupíte tady ale i módní doplňky pro dospělé, kosmetiku nebo papírenské zboží.


Dlouhá punčocha

Rozkošné malinké knihkupectví specializované na kvalitní dětskou literaturu, kde vybírají jen knížky s krásným výtvarným pojetím, kvalitou jazyka i zpracováním, najdete v ulici Jiráskova 2.