skip to main content

Na party s Bondem. Byli jsme u odhalení nových hodinek agenta 007

Na tomhle místě se vám zaručeně zatočí hlava. Bar v osmnáctém patře hotelu Standard Line na spodním Manhattanu je esencí rozmaru i kýče v tom nejlepším slova smyslu.

Když ho obcházíte, máte pocit, že vám kolem hlavy rotuje 3D model New Yorku: Empire State Building, Freedom Tower, řeka Hudson a na jejím druhém břehu „neodbytný“ Washington Hotel, který je zajímavý jen velkým červeným a neodbytně svítícím neonovým znakem ve tvaru W.

Po pár skleničkách šampaňského a po pár hodinách na ostrých podpatcích, jejichž výška je mimochodem na party v New Yorku velké téma (pro příště je musím přeměřit), je prostě pár desítek metrů nad zemí snadné zavrávorat.

Řešením je si na chvíli sednout a nezírat pořád do dálky, a hlavně do hloubky. Anebo se naopak nechat unést.

Pak se vám možná stane něco, o čem jste před pár dny ještě nesnili. Zaostříte – a najednou vidíte, že o nedalekou prosklenou stěnu se zády k vám opírá nevelká figura ve smokingu a hledí ven. A pak se otočí přímo na vás.

Tu scénu jste přitom už někde viděli. Tahle postava už ji totiž párkrát předvedla. A vám se hlava zatočí znova.

Jste totiž v baru s Danielem Craigem. Hrdinou bondovek, kterého snad není nutné představovat. Je menší než v televizi, ale jinak všechno sedí: ostré rysy, signifikantní uši, jemně našpulená pusa a jiskra v očích, které jsou prý modré – zase TAK blízko jsem nebyla.

Daniel usrkával Bollinger, šampaňské začínající na 200 dolarech za lahev.

Na Angličana má „very thick accent“, takže byste mu snadno přišili Američana. A k mému údivu taky dost drmolí a umí být nervózní.

Daniel Craig včera nepil martini ani gin, byť zrovna z těchto bondovských drinků dva barmani s New Yorkem za zády míchali rozmanité koktejly. Daniel usrkával Bollinger, tedy šampaňské, jehož cena začíná na 200 dolarech za lahev a už roky pojí svůj brand s Jamesem Bondem.

Tuhle velkolepou party však platila Omega, přední švýcarský hodinkář, který si bondovky vybral už před 25 lety pro prezentaci svých ikonických kousků.

Daniel Craig měl včera na sobě jeden, který svět zatím neviděl. Bondovy nové hodinky se naplno předvedou až v novém filmu No Time to Die, který má premiéru v dubnu 2020. A budou už páté, které Omega vyrobila ve spolupráci s Craigem přímo pro něj.

Podle prvních ukázek (ano, i na ně včera na Manhattanu došlo) je jasné, že tahle bondovka bude zase jiná. Po letech o chlup akčnější, bude v ní zase hodně žen, i když typově „nebondovských“ a ve zcela nových rolích.

Reklama

O tom, jestli Omega chystá příští hodinky pro Bonda v sukních, se zatím jen žertovalo. Ty včera odhalené v New Yorku jsou však i pro skalní fajnšmekry něčím hodně nové. Nejsou na první dobrou mohutné, protože jsou z lehkého titanu a mají vojenskou patinu.

Když vám asistující švýcarský elegán na jedno kliknutí zapne něco, čemu se říká „mash belt“ (pro Bonda zcela nový pásek, který nedokážu česky pojmenovat), máte pocit, že přes svou velikost tyhle hodinky nic neváží.

Bond watch vychází z modelu Seamaster, který má mimo jiné speciální heliový ventil pro účely potápění. Tyhle hodinky si historicky oblíbila britská armáda a taky NATO. Logicky tedy i agent Bond…

Sám Daniel Craig nemluví o hodinkách nikterak poučeně, přitom se údajně vyzná. „No, pár jich doma mám,“ padlo mezi řečí. Tváří se, že si užívá pocit mít něco hezkého na ruce, stejně jako chvilky, kdy někomu dává hodinky jako dárek. „Miluju ty výrazy ve tváři, když je někdo vybaluje,“ prohlásil včera.

Část dojmů lze určitě připisovat atmosféře pulzujícího města, které Omega pro tuhle party vybrala. Zdá se ale, že spolupráce s hodinářskou firmou světoznámého herce jednoduše baví.

„Měl jsem omegy ještě dřív, než jsem byl Bond. Vlastně jsem natáčel v Evropě, když mi zavolali, jestli bych nechtěl tenhle film dělat. Tak jsem se jim vysmál a šel jsem si koupit hodinky,“ tvrdil včera chlápek, který si dle svých slov nepřijde elegantní – na rozdíl od hodinek, které nosí na ruce.

Humor mu nechybí. Všichni bez ohledu na pohlaví šli do kolen, když se v jednu chvíli zamyslel a zahleděný do davu pronesl: „Jasně, líbily se mi ty hodinky, co měl Pierce, ale chtěl jsem mít svoje.“

Daniel Craig dobře ví, jaká je jeho role. A Omega si jí velmi cení. „Bond v jeho roli ctí stejné hodnoty jako Omega, tedy šmrnc, přesnost a všudypřítomný nádech dobrodružství,“ uvedl Raynald Aeschlimann, prezident značky, která má na Bonda už 25 let exkluzivitu, a vytlačila tak svého největšího světového rivala, firmu Rolex.

S novým modelem, který doputuje příští rok podle všeho i do Česka, se zavedená značka odvázala. Na rozdíl od předchozích bondovských modelů totiž novinka nebude v limitované edici.

S nadsázkou řečeno by se s hodinkami, které obvykle stojí maximálně nižší statisíce korun, mělo na všechny zájemce dostat. Možná i proto, že to mohou být poslední hodinky, které Omega pro Jamese Bonda v podání Daniela Craiga dělá. No time to die!