skip to main content

Na západní frontě Netflix. V Praze se točí Remarquova klasika a tohle je první snímek

První světová válka začíná být mezi filmaři oblíbeným tématem. Objevila se v komiksové Wonder Woman, odehrával se v ní hit 1917 a teď se chystá nové zpracování prvoválečné klasiky: románu Na západní frontě klid od Ericha Maria Remarqua.

Ale ne jen tak ledajaké. Odehrává se v produkci Netflixu, stojí za ním nadaný režisér Edward Berger, který potěšil třeba povedeným seriálem Patrick Melrose, a točí se v Praze. Začalo se už v březnu a nyní se objevila první fotografie, která ukazuje zákopy první světové v celé své syrovosti.

Reklama

Podle inzerátů na stránce společnosti Talent Management by se mělo natáčet v Praze, Roudnici nad Labem nebo Ralsku.

Ač je román německého spisovatele už takřka sto let starý, poprvé vyšel v lednu 1929, teprve nyní se příběh tří mladíků, kteří se ocitnou uprostřed válečné vřavy, dočká německého filmového zpracování. Dosud se fanoušci knihy dočkali dvou snímků, známý je především ten z roku 1930, který dostal Oscara za nejlepší film či režii.

Reklama

V připravované adaptaci Netflixu se ze známějších hereckých jmen objeví Daniel Brühl, který zazářil třeba ve filmu Rivalové. S rozpočtem 20 milionů dolarů má jít o jeden z nejdražších německých snímků vůbec, čemuž se s přihlédnutím k tomu, o jak slavnou předlohu se jedná, nelze divit.

„Lidé chtějí opravdovost. Nepřipadá v úvahu, že by se takový film dnes natočil v jiném jazyce než německy,“ citoval režiséra Bergera web Deadline. „Je pozoruhodné, že doteď nevznikla německá verze této látky. To je velká mezera v naší historii.“

Česko se v posledních letech znovu stalo vděčnou destinací pro zahraniční filmové produkce a jezdí sem slavné filmové hvězdy. Zejména streamingové společnosti v zemi neváhají utrácet miliony korun.

Aktuálně se u nás natáčí třeba The Gray Man s Ryanem Goslingem, což má být dosud nejdražší snímek Netflixu vůbec, nebo druhá řada seriálu Carnival Row s Orlandem Bloomem.

Reklama
Reklama