skip to main content
Český byznys

Nabíráme, hlásí sestra Sokolovské uhelné. Hledá lidi do provozu i kanceláří

Loni na podzim masivní propuštění a teď opak. SUAS Group, sesterská společnost Sokolovské uhelné založená letos v květnu, nabírá zaměstnance.  Zájem má o lidi do provozu i kanceláří. 

Loňský podzim byl dramatický: firmu opustilo na osm set pracovníků kvůli útlumu plynárenské části kombinátu Vřesová. Na vině byla vysoká cena emisních povolenek, kvůli které se rozhodla firma tuto divizi zavřít.

Reklama

Jenže letos na na jaře vznikla paralelní společnost SUAS Group, která by už neměla mít s uhlím nic společného – a ohlásila, že bude naopak zaměstnance potřebovat. Svoji budoucnost staví totiž nejen na energetice, ale i oběhovém hospodářství, realitní a developerské činnosti, elektromontážních pracích a strojírenství a dopravě.

SUAS Group se věnuje také zemědělství a v jejím portfoliu je mimo jiné golfové hřiště a hotel v Karlových Varech. Nové lidi hledá do provozu i do kanceláří. Má zájem o strojní mechaniky a zámečníky, strojníky energetických zařízení, elektrikáře, automechaniky a další. Navrch obsazuje místa odborných technických pracovníků, projektových manažerů či v marketingu.

Přibývá externích zakázek přesného strojírenství, vyrábí se například podvozky pro tahače do letadel, technologie pro vozy, které vjíždí do pecí. Část z nich se vyváží, například do Francie. A na to jsou potřeba noví odborníci. Velký důraz se při nových zakázkách klade na přesnost. 

Reklama

Společnost teď potřebuje doplnit řádově desítky pracovních míst, do budoucna to budou stovky.

„Poptáváme pozice i do Sokolovské uhelné, protože navzdory postupnému útlumu těžby potřebujeme nové zaměstnance i tam. Hlavně jsme ale zaměření do SUAS Group,“ potvrzuje personální manažerka skupiny Pavlína Havlanová a dodává, že firma klade důraz na diverzitu – uplatnění podle ní najdou lidé všech věkových kategorií a pohlaví. 

Zaměstnance potřebuje také do oborů, do kterých se nově pouští, například realit. A hledá i schopné marketéry. V minulosti společnost prodávala hlavně uhlí, a to ČEZ a několika elektrárnám a teplárnám. Nyní vstupuje na volný trh a potřebuje posílit marketingový tým.

Jaroslav Rokos

  • Majetek v hodnotě 3,3 mld. Kč
  • 70. nejbohatší Čech v žebříčku roku 2020

Přestože je v Karlovarském kraji nejvyšší třetí nejvyšší nezaměstnanost v republice – v srpnu dosáhla 4,69 procenta a hůře je na tom jen Ústecký a Moravskoslezský kraj –, kvalifikovaní pracovníci na Sokolovsku, podobně jako ve zbytku republiky, scházejí. Mnoho jich navíc odjíždí pracovat do Německa. 

SUAS Group proto spolupracuje se středními školami v regionu a připravuje se na spolupráci s vybranými vysokými školami, aby si „na objednávku“ nechala vystudovat specialisty v žádaných oborech. Podle Podrackého chybí hlavně specializované profese ve strojírenství.

Reklama
Reklama