skip to main content

Natočili film, randili a pak se rozešli. Ben Affleck a Ana de Armas napouštějí Hlubokou vodu

Už je to dávno, ale možná si vzpomenete, že když na jaře 2020 začala pandemie, těm fotkám nešlo uniknout. Zatímco většina celebrit byla zavřená na svých panstvích, kde se točila na mobil při zpěvu Imagine, Ben Affleck a Ana de Armas doma chvilku neposeděli. Co druhý den jsme tak viděli fotky, na nichž nový hollywoodský karanténní „IT pár“ venčí psy, vykračuje si na zmrzlinu nebo se po sobě sápe. 

Slavný herec a vycházející hvězda se patrně seznámili o pár měsíců dříve, když točili erotický thriller Hluboká voda režiséra Adriana Lynea podle stejnojmenné knihy Patricie Highsmith. Ten měl původně přijít do kin už na konci roku 2020, kvůli pandemii se ale několikrát posouval, což by bylo přirozené, horší však bylo, že se Affleck a de Armas rozešli.

Jak propagovat vztahový thriller založený na chemii ústředního páru, který se v reálu pravděpodobně nemůže snést a rozhodně spolu nebude dlouhé týdny šaškovat v talk shows a dávat velké rozhovory do lesklých magazínů? Uvést ho bez velkých fanfár na stream! 

Upřímně, Hluboká voda by se na malých obrazovkách, kam ji v Česku vypustila platforma Amazon Prime Video, vyjímala stejně nejlépe. Dvouhodinový thriller o manželském páru, který má poněkud neortodoxní, otevřený vztah, nezapře režiséra, jenž se proslavil hlavně v osmdesátých a devadesátých letech lechtivými, potemnělými dramaty jako 9 a 1/2 týdne, Osudová přitažlivost nebo Neslušný návrh.

Ani v Hluboké vodě hned není vidět na dno, přesto je zjevné, že v ústředním vztahu něco smrdí.

Reklama

Melinda (de Armas) má na každém večírku nějakého „kamaráda“, k němuž neskrývá náklonnost, ani když ji sleduje manžel Vic (Affleck). Ten se dušuje, že mu volný vztah nevadí a že Melindu bere takovou, jaká je. Zároveň ale vtipkuje o tom, že zabil jednoho z oněch Melindiných „kamarádů“ a nevadí mu se tím chvástat na večírcích. A také doma ve skleníku chová desítky šneků, k nimž dokáže přihodit děsivé zajímavosti, přesně jako by to udělal každý bestiální vrah.

Režisér Lyne by si tak mohl utahovat z klišé všech detektivek a thrillerů z vyšší společnosti, jako jsou různé Dívky ve vlaku a Ženy v okně – jednou z vedlejších postav je tady koneckonců scenárista – místo toho se ale soustředí spíš na zvláštně toxickou dynamiku dvou partnerů, kteří se provokují a urážejí, přesto se ale svérázným způsobem potřebují.

Vinou slabšího scénáře se jemné psychologii Hluboké vody sice na pár místech vysmát lze, pokud se ale spokojíte s light verzí Zmizelé, v níž sebou manipuloval a nenáviděl se manželský pár, aby spolu nakonec paradoxně musel zůstat, nebudete zklamáni. Jen se tady oproti thrilleru Davida Finchera nesvlékne donaha Affleck, ale de Armas. A to dokonce několikrát.

Kubánská herečka má za sebou výrazné role v detektivce Na nože nebo bondovce Není čas zemřít, v Praze loni natáčeném thrilleru The Gray Man nebo v životopisném dramatu Blonde o Marilyn Monroe. Ten mimochodem před pár dny dostal nejpřísnější rating právě kvůli explicitnímu sexu.

Ana bude zkrátka v pohodě, stejně jako Ben, který se dal znovu dohromady s Jennifer Lopez, což je opět vidět na stovkách fotek. Jen by s ní raději už neměl nic točit.