skip to main content
Dobrá karma

Návrat delfínů nebo menstruační pomůcky zdarma. Jaro přineslo i dobré zprávy

Rozvolňování na obzoru, tisíce vakcín na cestě a k tomu i pomalu se probouzející jaro. Přichází čas dobrých zpráv!

A protože takových není nikdy dost, nabízíme vám i náš výběr.

Čistota přilákala delfíny. Obyvatelé New Yorku měli při procházce kolem East River šanci na jedinečný pohled: dovádějící delfíny. A nejsou to fake news! Že se do newyorské řeky vrátili, není náhoda, ale důkaz, že voda je tam nejčistší za posledních sto let.

Reklama

Přirozené lesy se vrací. V Česku se poprvé vysázelo více listnatých než jehličnatých stromů. Díky tomu mohou vzniknout silnější lesy, které lépe odolají změnám klimatu.

Volno po potratu. Novozélandský parlament schválil třídenní placené volno pro rodiče, které potká potrat, případně narození mrtvého dítěte. Nemusí tak po těžkých chvílích hned zpátky do práce. Progresivní krok!

Domov pro rodiny nemocných dětí. V Česku vyroste první Dům Ronalda McDonalda, který bude sloužit k ubytování rodin vážně nemocných dětí. Stavba už začala přímo v areálu Fakultní nemocnice v Motole.

Reklama
Plejtvákovec šedý nebyl v Atlantiku spatřen tři sta let.

Tiffany zachraňuje zvířata. Slavná šperkařská společnost Tiffany oznámila, že přispěla deseti miliony dolarů na záchranu ohrožených druhů zvířat organizaci Wildlife Conservation Network. Částku získala díky prodejům kolekce Save the Wild, z níž jde 100 procent právě na tyto dobročinné účely.

Návrat vzácné velryby. U italského pobřeží se objevil plejtvákovec šedý, který v Atlantiku nebyl spatřen tři stovky let. Může to znamenat, že se tam tyto velryby, které mohou vážit až čtyřicet tun, začínají vracet. Přesný důvod ale není jistý.

Menstruační pomůcky zdarma. Irský Lidl se jako první velký řetězec rozhodl nabízet menstruační pomůcky za nulovou cenu. Konkrétně si budou moci ženy, které na ně mají nárok, vyzvednout každý měsíc balení tamponů nebo vložek přes kupon v aplikaci Lidl Plus.

Louvre je online. Na návštěvu slavného francouzského muzea Louvre se můžete vydat už i z vlastního gauče. Tamní obří sbírku zahrnující asi 482 tisíc exponátů se totiž celou povedlo zdigitalizovat.

Návrat ovcí a koz. Rybářská loď občanského sdružení Krok vyvezla na ostrůvky Novomlýnské nádrže ovce a kozy. Ty tam pomohou spásat traviny, čímž přispějí k obnovení původní fauny a flóry.

Reklama
Reklama