skip to main content

Nechápu, když se někomu nechce, říká nejmladší self-made miliardář Jan Bednář

8 minut čtení

Forbes oslavil vloni v listopadu desáté narozeniny. Připomeňte si s námi některé z mimořádných příběhů a rozhovorů, které jsme za tu dobu vydali, a které vyšly souhrnně ve speciálu Forbes 10.

***

Jan Bednář je podnikatel, na kterého Česko čekalo. Je mu lehce přes třicet let, majetek má značně přes deset miliard a z Floridy hlásí, že uspět může každý, kdo se nikdy nevzdá. největší radost mu přitom dělá dělat radost ostatním.

ShipMonk. Vyzvedává mě řidič Uberu, který sbírá vizitky pozoruhodných lidí, kteří se vystřídali na zadních sedačkách jeho Fordu Explorer. Ve sbírce, kterou mi hrdě prezentuje, má vysoce postavené manažery Goldman Sachs, CEO společnosti Atari i agenty slavných filmových hvězd.

Reklama

Po dlouhém monologu o tom, koho všeho už vezl, přestává kousek od cíle vyprávět. „It really looks like you are going here,“ prohodí a svůj pohled stočí ze zpětného zrcátka na aplikaci, aby se ujistil, že kdosi z Evropy skutečně během nedělního odpoledne míří do velkého skladového areálu na okraji Fort Lauderdale. Když mu řeknu, s kým se tu zanedlouho potkám, obratem žádá o vizitku.

Fakt, že s sebou nenosím vizitky, natož cizí, vyvolá na tváři padesátníka Kennetha viditelné zklamání. Když odjíždí, ještě jednou z okénka pohlédne na panorama budovy za mnou a jako houbař s prázdným košíkem pokrčí rameny. Tentokrát to nevyšlo. Ford Explorer mizí v dáli a vtom přijíždí červené Lamborghini Urus, z něhož nevystupuje nikdo jiný než Jan Bednář, strůjce společnosti ShipMonk.