skip to main content

Nechápu, když se někomu nechce, říká nejmladší self-made miliardář Jan Bednář

8 minut čtení

Jan Bednář je podnikatel, na kterého Česko čekalo. Je mu lehce přes třicet let, majetek má značně přes deset miliard a z Floridy hlásí, že uspět může každý, kdo se nikdy nevzdá. největší radost mu přitom dělá dělat radost ostatním.

Reklama

ShipMonk. Vyzvedává mě řidič Uberu, který sbírá vizitky pozoruhodných lidí, kteří se vystřídali na zadních sedačkách jeho Fordu Explorer. Ve sbírce, kterou mi hrdě prezentuje, má vysoce postavené manažery Goldman Sachs, CEO společnosti Atari i agenty slavných filmových hvězd.

Po dlouhém monologu o tom, koho všeho už vezl, přestává kousek od cíle vyprávět. „It really looks like you are going here,“ prohodí a svůj pohled stočí ze zpětného zrcátka na aplikaci, aby se ujistil, že kdosi z Evropy skutečně během nedělního odpoledne míří do velkého skladového areálu na okraji Fort Lauderdale. Když mu řeknu, s kým se tu zanedlouho potkám, obratem žádá o vizitku.

Reklama

Fakt, že s sebou nenosím vizitky, natož cizí, vyvolá na tváři padesátníka Kennetha viditelné zklamání. Když odjíždí, ještě jednou z okénka pohlédne na panorama budovy za mnou a jako houbař s prázdným košíkem pokrčí rameny. Tentokrát to nevyšlo. Ford Explorer mizí v dáli a vtom přijíždí červené Lamborghini Urus, z něhož nevystupuje nikdo jiný než Jan Bednář, strůjce společnosti ShipMonk.

Reklama
Reklama