Český podnikatel a majitel ikonických žlutých autobusů a vlaků Radim Jančura ve čtvrtek v rozhovoru pro server e15.cz oznámil záměr prodat firmu RegioJet. A to v horizontu příštích deseti let.

„Nedávno jsem se definitivně rozhodl tak, že jednou firmu prodám. Je mi dvaapadesát let, nebudu tu věčně. Mám dceru, nestuduje technické zaměření, takže je prodej přirozenou volbou,“ prozradil v rozhovoru Jančura.

Dodal, že k prodeji by mělo dojít nejdřív za pět až deset let. O prodeji firmy se přitom mluvilo již před rokem, kdy nechala společnost nahlédnout potenciálním zájemcům do interních dat.

Nakonec však Jančura ve firmě setrval kvůli motivaci dál budovat transportní byznys a načasovat svůj odchod z RegioJetu na nejlepší možnou dobu, tedy až bude mít firma ještě větší podíl na trhu. To by podle jeho slov mělo přijít právě v horizontu pár let.

Podle informací serveru e15.cz už Jančura obdržel několik nabídek, a to zejména z řad investičních domů, které se pohybují mimo obor.

Zájem o akvizici od konkurenčních dopravců, jako je Flixbus, rakouské ÖBB či francouzské SNCF, majitel žluté flotily nepotvrdil.