Nabízí dokonalou rodinnou dovolenou na moři. Slibuje přes čtyřicet restaurací, sedm bazénů, vnitřní prostory pro vodní show i největší akvapark na moři. Řeč je o největší výletní lodi jménem Icon of the Seas, neboli Ikona moří.

Při naplnění veškeré kapacity by Ikona měla pojmout až 7600 pasažérů a poprvé vypluje 28. ledna 2024. Ceny lístků začínají na 24 tisících korun za osobu.

„S každou další nově postavenou lodí zvyšujeme laťku výletního průmyslu. Víme, co naši hosté chtějí a co budou milovat,“ vysvětluje Jason Liberty, spoluzakladatel lodní společnosti Royal Caribbean Group, která Ikonu vybudovala.

„Od chvíle, kdy vkročíte na palubu, bude každý váš zážitek tím nejlepším, jaký můžete na výletní lodi zažít. S Ikonou vás odvezeme na úplně novou úroveň rodinné dovolené,“ dodává.

Mezi zábavními parky se najde i prostor pro procházku v přírodě

Až bude loď hotová, bude mít na výšku dvacet palubních pater, 366 metrů na délku a vážit 250 800 tun. S těmito rozměry by se Ikona měla stát největší výletní lodí na světě. Společnost Royal Caribbean tak rozšíří své portfolio o dalšího rekordmana. Vlastní totiž pět aktuálně největších lodí světa, včetně giganta Allure of the Seas s 362 metry délky.

Její nejnovější malé město na moři během své roční plavby pasažérům nabídne týdenní pobyty mezi východním a západním Karibikem a Miami.

Výletní loď Icon of the Seas

Jednou z nejočekávanějších atrakcí bude mořský akvapark, který se má pyšnit hned několika světovými rekordy. Kromě toho, že bude největší rozlohou, nabídne také šest tobogánů, včetně první otevřené skluzavky s volným pádem do vody s názvem Pressure Drop, čtrnáct metrů vysoký tobogán Frightening Bolt, nejdelší skluzavku do moře Sturm Surge anebo skluzavku pro rafty Hurricane Hunter.

Největší mořský akvapark je jedním z lákadel pro rodinnou dovolenou

Po aktivním dnu v akvaparku je třeba se jít někam najíst a odpočinout si a Ikona k tomu nabídne více než čtyřicet restaurací, kaváren a barů. Na procházku budou moci pasažéři využít přírodní park nebo prosklenou kupoli s výhledem na oceán a vnitřním vodopádem. Přes noc se pak tyhle prostory promění v interaktivní divadlo, které nabídne vodní show, živá představení a další zábavu.

Díky osmadvaceti druhům pokojů na palubě si klienti budou vybírat z různých stylů a velikostí ložnic podle své potřeby. Loď je zaměřena především na rodinné dovolené, a tak nabízí apartmá pro tři, čtyři až pět osob v různých cenových kategoriích.

Na výběr jsou jednoduché pokoje s balkonem, ale i luxusní třípatrová apartmá v podobě rodinného domu i s bíle natřeným plaňkovým plotem a poštovní schránkou. Dalším lákadlem jsou panoramatické pokoje obrácené k oceánu, které budou jedny z nejlepších, jež Ikona moří nabídne.

Pasažéři si budou moci vybírat z 28 typů pokojů

„Ikona moří je výsledkem více než padesáti let zkušeností. Vytváříme pro naše pasažéry nezapomenutelné vzpomínky a touto lodí se zavazujeme k vytvoření nezapomenutelných zážitků pro milovníky dobrodružství,“ říká druhý ředitel společnosti Michael Bayley. „Nyní jsme se zaměřili více než kdy dřív na rodinné dovolené. Slibuji, že nabídneme jedinečnou dovolenou pro každého bez kompromisů.“