Tohle je nejhravější rodinná story o jedné továrně na radost. Tuží těla, nafukuje i hladí duše, rozesmívá děti a ročně otočí půl miliardy. A její medvěd Skibi se ukáže na hlavních ulicích Česka.

Milé děti, začneme pěkně popořádku. Bude tu Princ. Místo princezny Princová. Jeden kouzelný děda a taky teta a strejda. A medvěd Skibi. A protože je to pro vás, milé děti, bude tu taky spousta hraček. Ale proč se teda to celé vlastně jmenuje Skibi – Ski a Bike Centrum Radotín?

No to je nějaká popletená pohádka, ne? No, zní to tak – ale není! Všechno to opravdu začalo jedním dědou Jaromírem a lyžemi a koly. V Radotíně. Postupně se z toho stal největší obchod s tímhle sportovním sortimentem v Česku, doslova továrna na sportovní radost, a pojmenovali ho SBCR.

A teprve pak se k tomu připojily ty hračky a zdědily to zamotané jméno. To bylo tak. Tatínku Princovi a jeho ženě, která se nejmenuje Princezna, ale Princová, se narodil syn. Princátko Kryštof.

Oba Princovi už pracovali ve firmě dědy Jaromíra, který byl snad prvním podnikatelem v Československu. Papír na to měl už od roku 1988 a „podnikal“ v rámci drobných služeb ve sklepě, kde opravoval lyže.

Společnými silami za řekou Berounkou krůček po krůčku vybudovali firmu, která prodávala lyže a kola tak dobře, až byla největší v celém království.

Myslím, že se nákupní chování lidí, kteří rádi chodí do nákupních center, postupně změní.

Lukáš Princ, vystudovaný právník a sportovec
Forbes Digital Premium