skip to main content
Breaking News

Netflix chce oslovit hráče. Od příštího roku začne nabízet i videohry

Americká streamovací služba Netflix se chystá nabízet i videohry. Na jejich vývoj bude dohlížet Mike Verdu, který dříve působil ve společnostech Facebook, Electronic Arts či Zynga. Cílem je začít nabízet videohry na streamovací platformě Netflix už v příštím roce. S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Bloomberg.

Tým vývojářů začne firma budovat v nadcházejících měsících, pozice už inzeruje na svém webu. Hry se v nabídce Netflixu objeví jako další žánr, podobně jako to streamovací služba učinila v případě dokumentů a stand-up vystoupení. V současné době společnost neplánuje kvůli hernímu obsahu zvyšovat předplatné, uvedl zdroj Bloombergu.

Ve Facebooku Mike Verdu pracoval s vývojáři na hrách a dalším obsahu do brýlí pro rozšířenou realitu Oculus. Ve společnosti Electronic Arts se podílel na mobilních verzích populárních herních sérií, jako je Sims, Plants vs. Zombies a Star Wars. Jako tvůrčí šéf Zingy působil mezi lety 2009 a 2012.

Reklama

Netflix hledá způsoby, jak pokračovat v růstu, hlavně na trzích, které už jsou nasycené, což jsou například Spojené státy. Firma se proto zaměřuje na budování programu pro děti a otevřela i internetový obchod.

Nedávno streamovací služba podepsala několikaletou smlouvu se společností Amblin Partners, kterou vede americký režisér Steven Spielberg. Tento podnik má Netflixu dodávat několik filmů ročně. Uvedení her označuje Bloomberg za dosud nejodvážnější krok Netflixu.

Netflix si zachovává značný náskok před konkurenty, jako je Disney+ nebo HBO Max. Růst počtu jeho předplatitelů nicméně v prvním čtvrtletí výrazně zpomalil, částečně kvůli polevování pandemie nemoci covid-19 a nedostatku nových filmových a seriálových hitů. Netflix v současnosti odebírá zhruba 208 milionů předplatitelů.