Blíží se budoucnost, kdy si vedle dramat, dokumentů nebo sci-fi budete moci v nabídce Netflixu vybrat také hry. Streamovací gigant tak má namířeno k tomu, aby se stal ultimátní zábavní platformou.

Důvod? Prostý. Netflix sice dál vede nad konkurencí v počtu předplatitelů, podle posledních zpráv jich má 208 milionů, ale růst nejde tak rychle, jak si jeho šéfové představovali. Na některých trzích, zejména v USA, navíc hrozí saturace, a tak se hledá, jak oslovit nové zájemce.

Netflix už zkoušel posílit sekci dětských pořadů, spustil online shop na merchandising, opatrně experimentuje i s interaktivními filmy, ale dle Bloombergu se chce do interaktivity ponořit mnohem víc a vybudovat sekci zaměřenou na hry.

V čele této iniciativy stane Mike Verdu, zkušený manažer se zkušenostmi z Electronic Arts nebo Facebooku, který bude viceprezidentem Netflixu pro herní vývoj a bude se zodpovídat přímo šéfovi Gregu Petersovi. Hry se mají na Netflixu objevit během roku a nemá se za ně platit nic navíc.

Jak to ale v praxi bude vypadat? Nynější plány se dle všeho liší od těch minulých, kdy si společnost například objednala hru podle oblíbeného seriálu Stranger Things.

Nová sekce má nabízet streamování her v cloudu, podobně jako to umožňují služby Google Stadia nebo GeForce NOW. Spíše by měla být podobná prvně jmenované, která funguje normálně v prohlížeči, v němž si pouštíte hry a nepotřebujete výkonný hardware, jen dostatečně silné připojení k internetu.

Otázkou samozřejmě je, jaké hry bude Netflix nabízet. Dost možná se zaměří na in-house vývoj vlastních titulů. Koneckonců má řadu zajímavých značek, s nimiž může pracovat. Případně spolupracovat s vývojáři hry, k níž je na Netflixu seriál či film, jako třeba Zaklínač.

Budoucnost vypadá z pohledu Netflixu zajímavě, ale palčivou otázkou zůstává: bude i po herní evoluci sedět heslo „Netflix and chill“?