skip to main content
Breaking News

Netflix zdvojnásobil zisky. Nárůst nových uživatelů ale zpomaluje

Streamovací služba Netflix ve druhém čtvrtletí letošního roku zdvojnásobila zisk. Narůst nových uživatelů ale výrazně zpomalili. Podle vedení firmy jde o důsledek zpoždění produkce nových snímků kvůli pandemii a nárůstu atraktivity konkurence.

Reklama

Přestože nárůst nových uživatelů překonal odhady firmy, v porovnání s minulými lety, zejména loňským pandemickým rokem, je ale slabý. Za čtvrtletí přibylo asi 1,5 milionu nových uživatelů, od začátku roku je to 5,5 milionu, což je pro firmu nejhorší pololetí od roku 2013. V USA a Kanadě navíc počet předplatitelů klesl.

Nejvíce předplatitelů za 14 let existence streamovací služby, konkrétně 16 milionů, Netflixu přibylo v loňském prvním čtvrtletí, za prvního náporu pandemie covidu-19.

Reklama

Společnost v letošním druhém kvartálu meziročně bezmála zdvojnásobila zisk na 1,35 miliardy dolarů, tedy asi 29,5 miliardy korun. Tržby se jí zvýšily o  19 procent na 7,3 miliardy dolarů.

Netflix měl na konci června celkem zhruba 209 milionů předplatitelů, a zůstává tak největší placenou streamovací službou. Před Disney+, která má 104 milionů abonentů, si udržuje značný náskok. Zklamáním pro investory je podle agentury AP střízlivý výhled na období od července do září, kdy Neflix očekává 3,5 milionu nových předplatitelů. Analytici přitom tento počet odhadují na 5,6 milionu.

Reklama
Reklama