Nechce se vám uklízet, vařit, péct, zdobit, ale přesto si chcete Vánoce užít se vším všudy? Vyměňte stres a spěch za odpočinek a nechte se opečovávat v hotelu. Řada z nich nabízí speciální vánoční programy i služby.

Aparthotel Svatý Vavřinec, Krkonoše

Takhle vypadají Vánoce snů. Dopoledne strávíte na perfektně upravených sjezdovkách v Peci pod Sněžkou, a protože zjistíte, že na Štědrý den zejí prázdnotou, možná si lyžování protáhnete až do odpoledne. Nečekají vás totiž žádné povinnosti, jen samá radost.

Jakmile se vrátíte do svého apartmánu, už bude připravená veškerá výzdoba a vánoční stromeček, dokonce i s malým dárkem. Dole v restauraci už kuchaři připravují čtyřchodovou večeři. Pokud byste nechtěli sdílet Štědrý večer s ostatními hosty, není problém nechat si naservírovat slavnostní menu přímo v apartmánu. Všude voní punč i horká čokoláda.

Ráno posnídáte domácí vánočku a o svátcích už budete jen odpočívat. Třeba v sauně a odpočívárně s dokonalou hvězdnou oblohou nebo během relaxační masáže – ta vám po lyžovačce přijde k duhu. Místní masérka má zlaté ruce. 

Hotel Hvězda, Mariánské Lázně

Pokud si chcete na Vánoce hlavně odpočinout a nechat se hýčkat, vyrazte do lázní. Zkuste okouzlující hotel Hvězda v Mariánských Lázních, který je součástí sítě Ensana Health Spa Hotels, a tak v něm máte přístup nejen k profesionálním masážím a lázeňským procedurám, ale také do římských lázní.

Součástí vánočního balíčku na tři noci je slavnostní vánoční menu s hudbou a malým dárkem, ale také masáž, minerální koupel a parafínový zábal. Každý adventní víkend se navíc ve městě na kolonádě konají nejrůznější koncerty, vystoupení a samozřejmě vánoční trhy.

Resort Svatá Kateřina, Vysočina

V oblíbeném Resortu Svatá Kateřina, kde před časem vyrostl překrásný ájurvédský pavilon s kouzelným výhledem do lesa, si připravili třídenní vánoční balíčky. Během těchto tří dnů si užijete nejen wellness a spa, ale třeba i koupel v hydromasážní vaně pod širým nebem s lahví sektu.

Budete-li mít štěstí a napadne sníh, půjčte si běžky, sněžnice nebo brusle. Součástí resortu je totiž i malý rybníček. Samozřejmostí je štědrovečerní večeře o čtyřech chodech a velmi milým zakončením Štědrého dne půlnoční mše – doprava do kostela v nedalekých Počátkách bude samozřejmě zajištěna.

Grand Hotel Kempinski, Vysoké Tatry

V hotelu Kempinski, který se tyčí na břehu Štrbského plesa, na vás vánoční atmosféra dýchne, jakmile vkročíte dovnitř. Prostornému, ale útulnému lobby totiž vévodí svátečně nazdobený stromek a samozřejmě zapálený krb. Kromě toho jste v nadmořské výšce téměř 1350 metrů, a tak pravděpodobnost, že tu zažijete bílé Vánoce, je vysoká.

Užijte si nekonečné procházky kolem jezera nebo jej pozorujte z měkoučkých křesel v místním Zion Spa. Na Štědrý večer vás čeká pětichodová slavnostní večeře a kulturní program. Užijete si klasické sváteční speciality, ale i vánoční tradice. Chybět nebude stromeček, a protože správné Vánoce mají vůni perníku, těšte se i na opravdovou perníkovou chaloupku.

Wellness Roubenka Křižánky, Žďárské vrchy

Pokud rádi trávíte Vánoce jen s vašimi blízkými, a proto se vám nechce do hotelu, zkuste ještě něco jiného – co třeba pronajmout si staročeskou roubenku jako z pohádky, kde můžete klidně celé svátky proležet za pecí? Doslova. Roubenka Křižánky totiž opravdu má půvabná kachlová kamna, na nichž se dá odpočívat nebo klidně spát jako v pohádce.

Roubenka je obklopena přírodou, ale zároveň si tu užijete i saunu nebo třeba vířivku. Pohodlně se tu ubytuje i třináct lidí, a tak pobyt protáhněte až do Silvestra a slavit můžete s celou rodinou nebo spoustou přátel.