Závisí váš pracovní život na Google kalendáři? Tak mrkněte na následující triky, které vám v něm ulehčí práci a díky nimž už nezapomenete na žádnou důležitou schůzku.

Celý den na obrazovce

Abyste na obrazovce počítače viděli celý svůj den a nemuseli scrollovat až na jeho konec, jděte do Nastavení – Hustota údajů a barva – Vysoká hustota údajů. Na telefonu zmenšíte hustotu údajů pouhým stažením prstů.

Denní agenda v e-mailu

Upozornění ohledně nadcházejících událostí si nastavíte v Nastavení, kde kliknete na svůj výchozí kalendář a zvolíte možnost Obecná oznámení. Pokud chcete dostávat e-maily se shrnutím celodenní agendy, klikněte na položku Denní plán. Ten vám přijde v 5:00 ráno.

Nezobrazovat víkendy

Máte většinu povinností v průběhu pracovního týdne? Tak si nastavte, aby se vám v kalendáři nezobrazovaly víkendy. Nebudete mít tendenci si na ně nic plánovat. Klikněte na tlačítko umístěné hned vedle Nastavení a odškrtněte možnost Zobrazovat víkendy.

Vlastní uspořádání týdne

Pokud chcete zobrazovat kalendář jen tři dny dopředu, tedy od pondělí do středy, od středy do soboty atd., jděte do Nastavení – Nastavení vlastního zobrazení a zvolte počet dnů, které chcete před sebou vidět. Je to ideální nastavení v případě, když se nechcete stresovat úkoly na pátek už v pondělí.

Větší prostor

Tři linky v levém horním rohu vám umožní roztáhnout kalendář přes celou obrazovku. Jakmile zase kliknete na šipku v pravém dolním rohu, zmizí vám lišta s přídavnými Google doplňky. Kalendář tak budete mít přes celou obrazovku a budete se moci na něj lépe soustředit.

Světový kalendář

Míváte schůzky s vedením firmy, která má sídlo v zahraničí? Nastavte si v kalendáři, aby vám kromě místního času ukazoval i čas na daném místě. Jděte do Nastavení – Zobrazovat sekundární časové pásmo. Čas se vám bude poté zobrazovat v levé liště.

Klávesové zkratky

Denního zobrazení dosáhnete stisknutím klávesy „1“ nebo „d“. Týden zobrazíte pomocí „2“ nebo „w“ a měsíc překvapivě tlačítky „3“ a „m“. Náhled celého roku uvidíte po stisknutí „y“, agenda se ukáže s písmenem „a“. Pokud hledáte konkrétní datum, zmáčkněte „g“.

Barvy

Události si v kalendáři můžete i barevně odlišovat, například podle toho, zda se týkají práce, péče o domácnost nebo osobních schůzek. Barvy přidáte jednoduše kliknutím pravého tlačítka.

Událost duplikujte nebo ji pravidelně opakujte

V případě, kdy chcete vytvořit stejnou událost – s totožným časem, místem konání a hosty, klikněte na událost, zvolte „tři tečky“ a vyberte „duplikovat“. V případě, že se událost pravidelně opakuje, změňte její nastavení z „Neopakuje se“ na vámi stanovenou frekvenci.

K události přidejte soubor

Měli by si účastníci vaší události před ní přečíst instrukce nebo zhlédnout video? Přidejte událost – klikněte na položku Další možnosti a pak klikněte na ikonku kancelářské svorky.