Samsung představil na svém eventu Unpacked 2021 trojici nových telefonů. Současně s nimi se ale pozornosti dostalo také zbrusu novým sluchátkům a kapesnímu lokátoru, se kterým už člověk nikdy ty telefony ani ta sluchátka neztratí. Respektive ztratí, ale rychle je zase najde.

Vrcholem večera však jednoznačně bylo představení telefonů Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra, které jsou podle očekávání pořádně nabombené. A to tak, že člověk až přemýšlí, zda proti nim nebudou létající talíře mimozemských civilizací, pokud nás navštíví už v tomto roce, působit zastarale.

Mimozemšťané přiletí, ukážou nám svou technologii a my řekneme – o. k., hoši, ale umí váš létající talíř vyfotit takové selfíčko na Instagram jako Samsung Galaxy S21 Ultra?

Protože technologie napěchovaná do letošní řady smartphonů Samsungu je vskutku pozoruhodná. Telefony mají doposud nejrychlejší čipy a zakládají si především na tom, co svedou v oblasti obrazu – fotografického i rozhýbaného.

Ve spojení s objektivy na zadní straně zaznamenávají video ve formátu 8K a disponují funkcemi, jako je třeba 8K Video Snap – což je možnost vytáhnout z jakéhokoliv místa videozáznamu fotky 32megapixelové kvality.

V digitálních útrobách telefonů pak dýchají inteligentní algoritmy, s jejichž pomocí se dají dělat takové věci jako vyčistit snímek od osob, které na něm překážejí hlavní hvězdě instagramového záběru.

Umělá inteligence se přitom netýká jen obrazových kvalit. Sluchátkům s inteligentním potlačením okolního hluku Galaxy Buds Pro umožňují algoritmy automaticky rozlišit, kdy člověk začne mluvit, a ztlumí mu příval sonických vjemů do uší. Samsung tím evidentně míří k budoucnosti, kdy vytahování pecek z uší jen pro to, aby se člověk mohl zúčastnit uctivé lidské konverzace, bude dávno out.

Sluchátka jsou dokonce tak chytrá, že když s nimi člověk paří hru na tabletu a zazvoní mu mobil, automaticky přepnou z jednoho zdroje na druhý. Vítejte ve světě, kdy vám sluchátka mohou klidně přirůst k hlavě a vy si toho všimnete až ve chvíli, kdy si budete chtít umýt uši.

Pokud by ovšem člověku sluchátka z uší přece jen vypadla, přichází Samung s lokátorem Galaxy Smart Tag. Je to zkrátka placička, kterou připevníte k produktům vašemu srdci nejbližším, a pokud je ztratíte, Samsung je díky síti uživatelů stejné značky kolem vás vyhledá.

Nejdál v tomto přístupu zachází zbrusu nový Galaxy Smart Tag+, který k lokalizování ztracené placičky využívá rozšířenou realitu, díky které vás ke ztracenému předmětu navede přesněji než terminátorský Skynet inteligentní raketu země-vzduch ke svému cíli.

A ruku na telefon, vlajkové lodi letošního Samsungu ztratit člověk opravdu nechce. Hlavně tedy ne S21 Ultra, který se pyšní OLED displejem s uhlopříčkou 6,8 palce a obnovovací frekvencí až 120 Hz při rozlišení 3200 na 1440 pixelů. Ale škoda by byla i dalších dvou telefonů, jejichž fotoaparáty s třemi objektivy se chlubí trojnásobným optickým zoomem, ultraširokým objektivem o 12 megapixelech a dvěma teleobjektivy kalibru 10 megapixelů.

Takže lokalizační placku na to.