V karanténě dávno nejsme, určitá sociální izolace je ale pořád doporučená. A streamovací servery nám naštěstí jdou vstříc. Připravili jsme pro vás nový výběr seriálů, u kterých zaručeně neusnete. Naopak: jsou velmi vhodné na binge watching.

Můžu tě zničit

O tomto seriálu, který si můžete pustit na HBO, se mluví jako o počinu roku. Napsala ho a hlavní roli si zahrála scenáristka Michaela Coel, která se narodila v Londýně rodičům z Ghany.

Ústředním motivem jsou mezilidské vztahy mileniálů, ovšem nepředstavujte si žádná romantizující klišé. Jde tu o sexuální násilí, využívání mobilních aplikací výhradně k nezávazným známostem a o syrové emoce. O seriálu filmoví kritici hovoří výhradně v superlativech, chválí jeho netradičně zvolenou vyprávěcí formu i odvahu scenáristky, která se netají tím, že popisuje autobiografické zkušenosti.

Neortodoxní

Jedná se rovněž o autobiografii, ale tentokrát z uzavřené komunity satmarských chasidů, což je sekta velmi zbožných židů žijících hlavně v Brooklynu. Spisovatelka Deborah Feldman ji opustila, což prakticky znamená, že musela přerušit kontakt s drtivou většinou svých příbuzných.

Napsala o své cestě za emancipací knihu, která částečně posloužila jako námět seriálu Neortodoxní, který produkoval Netflix. Stojí za to ho vidět už kvůli fenomenálnímu výkonu hlavní herečky Shiry Haas. Před pár dny byl seriál nominován na několik cen Emmy.

Babylon Berlín

Pokud máte pocit, že chcete víc elegance i vzrušení do svého života, tento nejdražší televizní projekt v historii německé televize s rozpočtem 40 milionů eur vám to dopřeje. Odehrává se v Berlíně třicátých let a přenesete se na hédonistické večírky i do špinavých komunálních bytů.

S napětím budete sledovat souboj protichůdných politických sil i zločineckých organizací, kterým je na stopě komisař Gereon Rath i aspirující policistka Charlotte Ritter. Dynamická režie Toma Tykwera, který pomáhal vytvářet i soundtrack, vás přiková ke gauči, dokud nezhlédnete obě série, které jsou dostupné na HBO.

Válečná jeptiška

Kung-fu jeptiška se superschopnostmi se jeví jako dílo scenáristy, který své fantazii dopřál extra dávku halucinogenů, ale v tomto případě se jedná o počin natolik svérázný, že se do něj zamilujete na první zhlédnutí. Autorem seriálu Warrior Nun je Simon Barry, který má na svém kontě kriminální sci-fi Continuum.

Tentokrát své kreativitě popustil uzdu ještě více a stvořil postavu devatenáctileté frustrované Avy, která se probudí v márnici a zjistí, že má nadpřirozený talent, který ji předurčuje k tomu, aby se přidala k jeptiškám, jež bojují s démony. Ano, tohle je guilty pleasure.